Середа, 17 Серпня, 2022
ГоловнаСпоживачЧи треба виходити з автобуса, тролейбуса та трамвая під час тривоги?

Чи треба виходити з автобуса, тролейбуса та трамвая під час тривоги?

Этот материал также доступен на русском языке
З початку воєнного стану громадський транспорт у більшості випадків продовжував працювати під час повітряних тривог, хоча рекомендації про зупинення руху були.

З початку серпня місцева влада Києва прийняла рішення призупиняти рух наземного пасажирського транспорту під час звучання сирен.

Пасажири та водій повинні залишити салон та пройти до найближчого укриття. Після закінчення тривоги водій повинен 10 хвилин почекати, доки пасажири повернуться на свої місця. При цьому повторно оплачувати проїзд не слід. Рух поїздів у метро між підземними станціями проходить у звичайному режимі та зупиняється наземними ділянками.

Подібні правила запровадили й у деяких інших містах.

  • У Вінницімають зупинятися автобуси та трамваї.
  • У Дніпрі поки що вирішили зупиняти тільки електротранспорт: пояснили, що він найбільш вразливий при ракетних ударах, оскільки підключений до електромережі.
  • Заборонили рух пасажирського транспорту під час тривог та у Подільську Одеської області.

У всіх випадках перебувати в салоні під час тривоги пасажирам забороняється – усі мають пройти у найближче укриття. Якщо ж захисної споруди поблизу немає, за правилами безпеки слід сховатися за бетонними плитами, бордюром, лягти в поглибленнях землі, після чого згрупуватися і закрити голову руками.

Раніше ми розповідали, як вести себе під час обстрілу.

Нове на сайті