До закрепів можуть призводити неправильне харчування, малорухливий спосіб життя, цукровий діабет, нестача гормонів щитовидної залози, депресія, розсіяний склероз.
Налагодити роботу шлунка не завжди просто, але можуть допомогти деякі рекомендації. Якщо після цього нічого не зміниться, слід звернутися до лікаря.
1. День починайте зі щільного сніданку. Оптимальним для відвідування туалету вважається час через 15-30 хвилин після їди.
2. Відвідуйте туалет в один і той же час, таким чином ви привчите кишечник до нормального стільця.
3. Робіть масаж для активізації кишкової моторики – погладжуйте долонею живіт 40-50 разів за годинниковою стрілкою до та під час відвідування туалету. Якщо не допомагає, спробуйте імітувати їзду велосипедом, а також тренувати м’язи живота: вдихнути повітря, втягуючи живіт, а потім, видихаючи, «викинути» живіт уперед.
4. Налагодьте режим харчування: ви повинні їсти 3-4 рази на день, а також вживати 1,5-2 літри рідини на добу (включаючи чай, рідкі страви та мінеральну воду), якщо немає протипоказань. Склянка води або соку вранці натщесерце нерідко має послаблюючий ефект. За рекомендацією лікаря можна також використовувати мінеральну воду.
5. Включіть до раціону достатню кількість клітковини – не менше 400 грамів фруктів та овочів на добу. Стимуляції випорожнень може сприяти і вживання кисломолочних продуктів, сухофруктів, олії, кави. А ось білі крупи, такі як рис, манка та макаронні вироби, пацієнтам із запорами слід обмежити.
За понаднормовий стаж українські пенсіонери можуть отримати доплату. Про які суми йдеться, і хто може…
22 травня невеликий дощ очікується у більшості західних областей, на решті територіях країни без опадів.…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Які вони – сім’я і кохання у поважному віці? Чому в одних пар з віком…
З віком хребет може «просідати», що нерідко призводить до опущення внутрішніх органів.
Спостерігаючи за сюрпризами природи, ми стурбовано прикидаємо, скільки коштуватимуть фрукти та ягоди, чи буде врожай…