Пітливість – це захисна реакція організму і від перегріву, і від переохолодження. Однак надмірна пітливість – гіпергідроз – може проявлятися не тільки в спеку, а й за різних емоційних переживань, шокових станів, підвищення температури тіла, вживання алкоголю, гарячих напоїв.
Наслідується гіпергідроз не часто, здебільшого з’являється в підлітковому віці, коли відбувається гормональна перебудова. Крім того, його можуть спровокувати деякі неврологічні, часті інфекційні чи ендокринологічні захворювання.
Як розпізнати де норма, а де патологічний стан? Якщо людина протягом дня постійно потіє чи страждає від того, що руки завжди вологі — холодно на повітрі чи тепло — і шкіра на долонях біла, ніби їх довго тримали у воді, це означає, що у неї зі здоров’ям щось не те .
Сильно пітніють люди з надмірною вагою тіла, задишкою, які страждають на серцево-судинні захворювання, але це не вважається гіпергідрозом.
Патологічне потовиділення зі специфічним різким запахом може супроводжувати цукровий діабет, онкологічні недуги, захворювання шкіри, плеврит і двостороння пневмонія.
При надмірному потовиділенні слід звертатися до лікаря-дерматовенеролога, який, зібравши анамнез, з’ясує, з яким органом пов’язаний патологічний процес, і направить до фахівця для лікування.
Якщо виявиться, що гіпергідроз на початковій (І, ІІ) стадії, порадить застосовувати медичні антиперспіранти, спеціальні спреї, пасти, мазі.
Для тяжкохворих є ефективніший метод — обколювання ділянки пітливості ботулотоксином, який блокує потову залозу на чотири-шість місяців. Він не шкідливий для організму, проте таку процедуру слід робити регулярно.
Нерідко має значення і те, чим людина ховається вночі або одягається. У спеку потрібно ретельно дотримуватись правил гігієнічного догляду за тілом, носити комфортний одяг, виготовлений не з синтетичної тканини, а з бавовни, льону.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що зменшить пітливість ніг.
Кислий сир – не привід викидати продукт. За допомогою простого трюку та доступних інгредієнтів можна…
В Україні майже кожен п'ятий пенсіонер отримує виплати за спеціальним законодавством. Але вже незабаром система…
Українські фермери розпочали збір кавунів, але поки що врожай продають за підвищеною ціною. Чому кавуни…
Отримати повідомлення про посилку - буденність. Але в умовах війни це навіть може стати смертельною…
Через прострочену ідентифікацію чи неактивний рахунок тисячі пенсіонерів-ВПО залишилися без виплат. Нова ухвала Кабміну дозволяє…
Чи має право роботодавець вимагати від працівника виконувати свою роботу під час повітряної тривоги?