На один кущ вносять 10-15 кг добрив, обережно перекопуючи ґрунт навколо. Робити це потрібно один раз на три-чотири роки. Фосфорні (суперфосфат) і калійні (сірчанокислий калій) добрива вносять щорічно при розпушуванні ґрунту або у розчиненому вигляді під час поливів. На ґрунтах із підвищеною кислотністю замість фосфорних та калійних мінеральних добрив бажано вносити попіл (три склянки під кущ). Мінеральні добрива можна замінити розчином коров’яку або пташиного посліду (розведеними у 10 та 20 разів відповідно). На плодоносний кущ дають до двох відер такої їжі.
Ягідні насадження надзвичайно важливо своєчасно поливати, особливо коли стоїть посушлива погода. Слід уважно оглянути кущі – якщо є ознаки захворювань, доведеться вдатися до лікування. Так, за наявності на листочках антракнозу чи іржі насадження обприскують залізним купоросом (300-400 г на 10 л води). Якщо смородина уражена борошнистою росою, то перш за все потрібно зрізати верхівки однорічних пагонів і обробити кущ настоєм попелу (300 г попелу, 40 г господарського мила на 10 л води) або розчином кальцинованої соди і мила (по 50 г кожного на 10 л води).
Нагадаємо, раніше ми розповідали про переваги золотистої смородини.
Батат, або солодка картопля, – смачний та корисний продукт. Якщо ви хочете виростити його самостійно,…
Схеми шахраїв стають дедалі витонченішими. Вони використовують фейкові клавіатури, коментарі з фішинговими посиланнями й фальшиві…
У 2025 році в Україні знову зростуть вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію…
Відкрито реєстрацію на програму фінансової підтримки. У межах ініціативи можна отримати до 50 тисяч гривень.…
Увечері 4 квітня росія завдала удару балістичною ракетою по житловому району Кривого Рогу. Внаслідок цього…
Мінімальні пенсії для окремих категорій українців суттєво зросли. У деяких випадках підвищення перевищило 3 тисячі…