Насамперед нагадаємо прості та дієві народні засоби.
Так, наприклад, добрий результат дає застосування молока чи сироватки. На 10 л води – 2 л молока або сироватки та 30 мл йоду. Обприскати цією сумішшю рослини.
Ефективний також настій часнику. Подрібнюють 200 г зубців та заливають трьома літрами води. Через добу настій розводять у 10 л води, проціджують, додають розчин мила (приблизно 40 г) і обробляють насадження.
Незайвим буде обприскування відваром деревного попелу. Дві склянки попелу варять протягом півгодини на повільному вогні у невеликій кількості води. Холодний відвар проціджують та доводять до 10 л. Для найкращого прилипання додають розчин мила.
Протягом літа кілька разів слід збризкати кущі рожевим розчином марганцево-кислого калію — крім захисту, це гарне позакореневе підживлення.
У профілактичній боротьбі з грибковими хворобами добре себе зарекомендував Трихопол або його аналог Метронідазол.
Допоможуть також Фітоспорін, Тріходермін, Алірін, Гамаїр. Зауважимо, що препарати слід чергувати.
У дощову прохолодну погоду слід використовувати ефективніші хімічні препарати. Насамперед, варто запастися системними фунгіцидами — Рідоміл Голд, Тату чи Інфініто. Якщо дотримуватись рекомендацій щодо їх застосування та термінів між обробкою, споживання продукції з таких грядок не зашкодить людині.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що в семи областях виявлено небезпечний карантинний шкідник.
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…