З початку війни російськими загарбниками в Україні було пошкоджено та знищено тисячі будинків. Допомогти у відновленні зруйнованого житла обіцяє держава. Але для цього факт нанесення збитків нерухомості мусить бути документально підтверджено. Як це зробити?
Порядок фіксації руйнувань житла, пошкодженого внаслідок російської агресії, уряд затвердив ще у березні. Але, оскільки до нього були претензії, порядок доопрацювали. Змінами, зокрема, пропонується фіксувати пошкодження будівель та споруд не лише приватної та комунальної форми власності, а також державної. У документі також прописали основні показники, за якими оцінюється ступінь збитків, і деталі проведення обстеження.
За обстеження пошкодженого житла, зокрема, відповідають органи місцевого самоврядування (ОМС). Огляд будівлі мусить проводитися на підставі заяви її власника або балансоутримувача нерухомості. Перевірка проводиться спеціальною комісією, створеною ОМС. До проведення попередніх візуальних оглядів пошкоджених об’єктів та розробки плану робіт можуть залучатися спеціалісти напряму «Будівництво та архітектура».
За результатами складається акт комісійного обстеження, де відображається інформація про стан будівлі та варіанти можливого виправлення зафіксованих пошкоджень.
Потім мусить відбутися технічне обстеження будівлі, що передбачає огляд фундаменту, даху, стін, перекриттів, сходів, несучих конструкцій будівлі.
За результатами технічного обстеження складається акт, у якому фіксується ступінь пошкодження будівлі. Збитки, завдані будові, можуть бути трьох ступенів:
Враховуючи ступінь руйнувань, ухвалюється рішення про відновлення або реконструкцію будинку.
Будівлі з першим ступенем пошкодження підлягають ремонту. У приватному будинку він має бути виконаний протягом трьох місяців, у багатоповерхівці – за півроку.
На будівлі з другим ступенем пошкодження очікує капітальний ремонт. У приватних будинках він може тривати протягом одного-двох років. У багатоквартирних будинках проведення ремонтних робіт розраховано на шість місяців – півтора роки.
Третій ступінь пошкодження будинку передбачає його демонтаж та будівництво нової будівлі. На спорудження новобудови – як приватної, так і багатоповерхової – відводиться від одного до п’яти років.
***
Рішення про відновлення будинку ухвалює його власник або органи місцевої влади.
У Мінрегіоні закликають тих, хто має змогу самостійно відремонтувати своє пошкоджене житло, робити це зараз. Водночас, для тих, кому відновити свій будинок не під силу, уряд надав фінансування на первинний ремонт. І, як запевняють у міністерстві, у регіонах, де бойові дії припинено, такі ремонтні роботи у пошкоджених будинках уже тривають.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…