Захисники та захисниці України – кожен на своїй посаді – виконують бойові завдання, захищаючи нашу землю від російських окупантів. За рішенням уряду вони отримують підвищені виплати, хоча суми значно відрізняються. Чому так відбувається – пояснив міністр оборони Олексій Рєзніков.
Виплати військовослужбовцям складаються із двох частин:
1) щомісячне забезпечення (призначається відповідно до посади, званням, вислугою тощо.);
2) додаткова грошова винагорода, встановлена на період воєнного стану.
Сума додаткової винагороди залежить від умов служби. Для військовослужбовців, які безпосередньо не залучені до ведення бойових дій, додаткова винагорода в розрахунку на місяць становить тридцять тисяч гривень, або приблизно тисяча гривень на день. Для воїнів, що беруть участь у боях, додаткова винагорода визначається із розрахунку сто тисяч гривень на місяць, або приблизно три тисячі гривень на день.
Якщо військовослужбовець (наприклад, рядовий стрілець) півмісяця служив на кордоні з Угорщиною, а решта півмісяця брав безпосередню участь у боях у Харківській області, йому буде нараховано:
Тобто загальна сума у цьому випадку для рядового стрільця становитиме 78-79 тисяч гривень мінус відрахування.
Кількість днів, які військовослужбовець безпосередньо перебував у бою, виконував бойові завдання, що визначаються на підставі бойових наказів та розпоряджень військового командування різних структур сил оборони.
Для отримання коштів військовослужбовець повинен мати рахунок у будь-якому банку.
Виплата провадиться у поточному місяці за попередній та ділиться на дві частини. У першій декаді місяця військовослужбовці отримують щомісячне грошове забезпечення відповідно до посади, звання та інші показниками (постійна сума). У другій декаді відбувається нарахування додаткової винагороди, тих тридцяти чи ста тисяч за несення служби під час воєнного стану та бойові. Його розмір залежить від того, скільки днів військовослужбовець провів у бою. Кожен місяць ця сума може суттєво відрізнятися.
Слід розуміти, що окремі підрозділи тієї чи іншої бригади можуть перебувати у бою. У той час як інші перебувають у пункті постійної дислокації та виконують не бойові завдання. Тому навіть в одній бригаді чи батальйоні розмір виплат військовослужбовцям може суттєво відрізнятися.
Якщо виникають питання з грошовим забезпеченням, насамперед необхідно звернутися до безпосереднього командира або його заступника по роботі. з особовим складом. Отримати роз’яснення можна у фінансовій службі частини.
Якщо питання не вирішилося, телефонуйте на гарячу лінію Департаменту фінансів Міністерства оборони: (044) 271-35-59 (безкоштовно лише для мешканців Києва).
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…