Висушену сировину рекомендують до застосування при всіх видах кашлю, астмі, як жарознижувальний та заспокійливий засіб.
Чим корисне листя шовковиці?
Листя містить: каротин і кальцій, фосфор та азот, протеїн та жири, ефірні олії, які схожі за складом з олією чайного дерева, органічні кислоти, велика кількість різних вітамінів, у тому числі аскорбінову кислоту, цукор, дубильні речовини, стерини.
Крім цього, листя шовковика багаті флавоноїдами (рутином, кумаринами, гіперозидом і кверцетином), смолами.
Правила заготівлі листя тутового дерева
Збирання лікарської сировини планують на період цвітіння, саме в цей час з’являється нова зелень. У цей період у ній міститься велика кількість корисних речовин. Найбільше підходить листя в середньому ярусі гілок і на молодих деревах.
Рецепти та застосування
1. Якщо є проблеми з печінкою , можна заварювати чай із 1 столової ложки сировини на склянку окропу. Пити можна кілька разів на добу після їди. Для посилення ефекту корисно включати до раціону ягоди.
2. При цукровому діабеті 2 столові ложки сухого листя заливають 2 склянками окропу. Настоюють протягом години, фільтрують. Пити по половині склянки 4 десь у день їжі.
Корисно також додавати в гарячі страви трохи порошку, виготовленого з висушеного листя.
Або для відвару беруть 2 столові ложки подрібненого листя разом із гілками і заливають склянкою окропу. Доводять до кипіння і наполягають, доки відвар не охолоне. Приймати до їди 3 десь у день.
3. Для профілактики катаракти 2 столові ложки листя залити 500 мл окропу і кип’ятити 20 хвилин. Після настоювання відвар фільтрують. Рекомендується вживати по 1/2 склянки 3 десь у день їжі. Курс розрахований на 3 місяці без перерви.
4. При первинній глаукомі та сльозогінності. Жменя листя шовковика залити 1 л гарячої води і на паровій бані прогрівати 15 хвилин. Настій ретельно процідити через кілька шарів марлі. Закопувати очі 2 десь у день, можна капати до 4 десь у день.
5. При втомі очей тепле листя шовковиці можна прикладати на повіки на 15-20 хвилин.