Поминання у ці дні освячено стародавнім церковним звичаєм. Воно узгоджується з вченням Церкви про стан душі за труною.
Перші два дні душа преподобного ще перебуває на землі, проходячи разом з Ангелом, що її супроводжує, по тих місцях, які притягують її спогадами земних радощів і бід, злих і добрих справ.
Душа, що любить тіло, блукає іноді біля будинку, у якому покладено тіло, і таким чином проводить два дні як птах, що шукає собі гнізда. Доброчесна ж душа ходить тими місцями, у яких мала звичай творити правду.
Третього ж дня Господь наказує душі піднестися на небеса для поклоніння Йому – Богу всіляких. Дуже своєчасно тому церковне поминання душі, що постала перед лицем Правосудного.
Після третього дня душа у супроводі Ангела заходить у райські обителі та споглядає їх невимовну красу. У такому стані вона перебуває шість днів. На цей час душа забуває скорботу, яку відчувала, перебуваючи в тілі та після виходу з нього. Але якщо вона винна в гріхах, то, побачивши насолоду святих, вона починає сумувати і докоряти собі:
«На жаль мені! Скільки я метушилась у цьому світі! Я провела більшу частину життя в безтурботності і не послужила Богу, як слід, щоб і мені удостоїтися цієї благодаті та слави. На жаль, мені, бідній!»
На дев’ятий день Господь наказує Ангелам знову представити душу до Нього на поклоніння. Зі страхом і трепетом чекає душа перед престолом Всевишнього. Але й у цей час свята Церква знову молиться за покійного, просячи милосердного Суддю про освячення зі святими душі свого чада.
Після вторинного поклоніння Господу Ангели відводять душу в пекло, і вона споглядає жорстокі муки грішників, що не розкаялися.
У сороковий день душа втретє підноситься на поклоніння Богові, і тоді вирішується її доля – за земними справами їй призначається місце перебування до Страшного суду.
Тому такими своєчасними є церковні молитви і поминання цього дня. Ними загладжуються гріхи померлого і випрошується для душі його водворіння в раю зі святими.
Церква здійснює поминання померлих у річницю їхньої смерті. Річниця смерті близької людини завжди відзначається хоча б сердечним поминанням її люблячими рідними та друзями. Для православного віруючого – це день народження для нового, вічного життя.
Молитви за покійних допомагають нам придбати пам’ять смертну, щоб пам’ятати про свою останню годину і утримуватися від гріха. Будемо ж ревними в молитві, щоб упокоїлися в мирі зі святими, далекі й близькі нам люди, що пішли в інший світ, нехай пробачить їхні помилки та гріхи Господь, і нас помилує та врятує за молитви за них.
По проповіді ієромонаха Іова (Гумерова)
До відома. Троїцька батьківська субота у 2022 році – 11 червня.
Дізнайтеся, як використовувати сновидіння для пошуку відповідей на життєві питання за допомогою методів, запропонованих психологом…
Дріжджове підживлення – це простий, екологічний і доступний спосіб покращити стан ваших рослин. Дізнайтеся, як…
Українці можуть "докупити" страховий стаж через електронний портал Пенсійного фонду, без необхідності відвідування установ. Як…
"Нафтогаз" впровадив нові правила для оплати рахунків за газ. Споживачів закликають не допускати прострочення платежів…
Виплати під загрозою! Якщо не проводити жодних операцій із пенсійною карткою, ви можете втратити доступ…
Стартувала видача гуманітарної допомоги. Продуктові набори та засоби гігієни надаються не кожній людині окремо, а…