Липовий цвіт збирають у період активного цвітіння дерева – наприкінці червня. Але наші кліматичні умови стали настільки непередбачуваними, що липа може зацвісти не за розкладом: наприкінці травня або на початку першого літнього місяця. Збирати квіти можна починати, коли більша частина їх розпустилася, а решта ще в бутонах.
Рекомендують збирати квіти липи у першій половині дня, у теплу погоду (до 25ºС) із мінливою хмарністю та вологим повітрям, коли в них інтенсивно виділяється нектар. Не можна збирати квіти під час дощу та роси. Суцвіття липи погано відокремлюються від прилеглих листочків, тому їх рекомендують акуратно обрізати ножицями.
Для чаю збирають суцвіття з крильцями липи. Самі суцвіття повинні виглядати красивими та здоровими, без пошкоджень, іржі або пожовклих найближчих листків. Для невеликої сім’ї на рік достатньо 0,5-1 кг свіжих квітів.
Заготовлені квіти рівномірним шаром розстеляють на підносі і, накривши марлівкою, яка захищатиме від комах, протягом декількох днів сушать на вулиці в тінистому місці, що добре провітрюється. Можна сушити суцвіття в духовці чи сушарці. Для цього необхідно потримати в ній суцвіття кілька годин за температури 40-45ºС.
Суху сировину зберігають у темному місці у паперових пакетах, мішечках із щільного полотна, у дерев’яному або керамічному посуді, який добре закривається кришкою. Пластиковий посуд не підходить для зберігання суцвіть.
При заварці липового чаю на 1 літр гарячої води (90-95ºС) кладуть 1-2 столові ложки суцвіття, а потім дають йому настоятися протягом 15-20 хвилин.
Липовий чай має тонізуючу, жарознижувальну, потогінну, сечогінну, протизапальну та відхаркувальну дію. Його п’ють при захворюваннях дихальних шляхів, запаленні сечостатевої системи, для активізації травлення та при запальних процесах у шлунку та кишківнику.
Липовий чай містить фітогормони, близькі до жіночих статевих гормонів (не випадково липа вважається жіночим деревом). Його рекомендують пити при порушеннях менструального циклу та в період клімаксу.
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.