Статті

Що таке синдром розбитого серця та як він проявляється?

Відомо, що сильний душевний біль може призвести до серцевої недостатності. Чому ж душевні переживання нищать наше серце?

Стресова кардіоміопатія: симптоми

Йдеться про стресову кардіоміопатію, або так званий синдром розбитого серця. Ця недуга обумовлює такі ж порушення, як при інфаркті міокарда. Причиною розвитку серцевої недостатності є інтенсивний викид адреналіну, спричинений сильним психоемоційним стресом. Тому одні відділи серця немов паралізуються, інші працюють із подвійним навантаженням, а лівий шлуночок набуває незвичайної форми.

Люди описують свої відчуття під час стресової кардіоміопатії так: серце як залізним обручем стисло. Через стрес звужуються судини, тому серцевий м’яз недоотримує кисню, при цьому відбувається часткове або повне пошкодження міокарда. Тому в багатьох клініках пацієнтів з порушенням серцево-судинної системи насамперед розпитують, чи не було у них нещодавно сильних стресових ситуацій. І це цілком логічно.

Хто у групі ризику синдрому розбитого серця?

До групи ризику розвитку синдрому розбитого серця часто потрапляють люди, відносини яких супроводжують постійні конфлікти, моральне чи фізичне насильство. Ще раніше було досліджено, що багато хто помирає від серцевої недостатності в перші дні після втрати когось із близьких. Є навіть така статистика: після загибелі подружжя ризик померти протягом найближчих шести місяців у вдівців і вдів зростає на 30 відсотків. І хоча захворювання ще недостатньо вивчене, є статистика, що синдром розбитого серця найчастіше вражає представниць жіночої статі.

Жінки більш емоційні та чутливі до гормонів стресу, які викликають проблеми у судинах та м’язах серця, вони важче переживають конфлікти.

Синдром розбитого серця має сезонну залежність – найчастіше його діагностують узимку. Саме в цей час людина більш вразлива до сезонних депресій. Взимку ми отримуємо мінімум сонячної енергії, що впливає на наші біоритми, гормональне тло. Часто виникає апатія (нічого не хочеться робити), погіршується настрій, а якщо ще й згадати додаткові негативні фактори — наприклад, втрата когось близького, звільнення з роботи тощо, то стає зрозумілим, чому взимку більше «болить».

Загалом синдром розбитого серця – це не метафора і не жарт. Це реальні порушення у роботі людського мотора, які потребують госпіталізації та спеціалізованого лікування. Тому якщо відчуваєте, що серце стискає залізний обруч, зверніться до кардіолога.

Метки: серце серцево-судинні захворювання

Новое на сайте

  • Статті

Хочете взяти кредит: які ризики вас чатують і де треба проявити обережність

Перш ніж підписувати будь-які фінансові документи, важливо розуміти, на що саме ви погоджуєтеся, які умови…

08/04/2025 17:45
  • Статті

Чому українцям за кордоном складно поновити пенсію?

На електронну пошту редакції «На пенсії» надійшов лист з Німеччини. Жінка на ім’я Наталія захотіла…

08/04/2025 16:46
  • Статті

Коли подавати заяву на субсидію: важливо не пропустити терміни подання заяви

Для багатьох українських сімей життєво важливою є можливість отримувати житлові субсидії. Особливо це актуально для…

08/04/2025 15:55
  • Новини

Полуниця виросте набагато більшою і солодшою: просто посадіть поруч ці дві рослини

Як виростити велику й смачну полуницю? Потрібно пам'ятати про правильне розташування рослин. Одна проста хитрість…

08/04/2025 15:12
  • Новини

Найсмачніший паштет з грибів – найкраща намазка для бутербродів у піст

Паштет з грибів – це ідеальна пісна намазка для ваших бутербродів. Легкий, смачний і ситний.

08/04/2025 14:37
  • Новини

В Україні хочуть скасувати оплату комунальних послуг: кого торкнеться нововведення

Частина українців зможе не платити за комунальні послуги. Відповідний законопроєкт має ухвалити Верховна Рада.

08/04/2025 13:58