У деяких випадках вони ниють і викликають болючі відчуття. Зверху на пальцях взуття також може натирати шкіру.
В результаті постійного натирання може порушитися кровообіг і як наслідок посилитись зроговіння шкіри. При ходьбі натоптиші дають себе знати печінням і сильним болем.
Як позбутися натоптишів?
1. Подрібнити траву чистотілу, закріпити м’якоть на проблемному місці, накрити плівкою і зафіксувати бинтом.
2.Натерти цибулю, додати трохи лимонного соку, закріпити бинтом на ніч. Вранці вимити ноги, змастити шкіру вазеліном. Повторювати щоденно.
3.Трирічний лист алое вимити, помістити в морозилку на 4-5 годин. Розморозити, видалити голки, пропустити через м’ясорубку. Накласти кашку на натоптиш, закрити плівкою та бинтом, залишити на ніч. Повторювати протягом 14 днів.
4. До 100 г картопляних шкірок додати 2 столові ложки лляного насіння, заварити 400 мл окропу, томити на повільному вогні 30 хвилин. Дати остигнути до температури, яку можна терпіти, перемішати кашку і помістити в неї на 20 хвилин стопи.
5. Заварити у 2 л окропу 2 столові ложки листя подорожника, 2 столові ложки квіток нагідок, через півгодини процідити. Приймати гарячі ванни, після закінчення видаляти шкіру з натоптиша пемзою.
6.Розпарити ноги у теплій воді 10-15 хвилин. Закріпити на проблемній ділянці марлю, просочену тримісячним настоєм чайного гриба, накрити бинтом і надягти бавовняні шкарпетки. Повторювати до повного позбавлення від натоптишу.
7. Залити склянкою яблучного оцту 3 подрібнені зубчики часнику, настояти в темному місці 14 днів. Накладати компрес щодня.
Натоптиші та порушення роботи внутрішніх органів
Вчені дійшли висновку, що натоптиші утворюються у певних ділянках стопи зовсім невипадково. Це може бути результатом тієї чи іншої хвороби.
Сухий мозоль, розташований під мізинцем на правій нозі, говорить про порушення нормального функціонування печінки, а на лівій – про проблеми із серцево-судинною системою.
Якщо натоптиші з’явилися на пальцях, варто звернутися до ендокринолога. Цілком можливо це пов’язано із захворюванням щитовидної залози. Сухі мозолі на п’ятах свідчать про проблеми із кишечником чи суглобами.
Інші причини:
порушення кровообігу в ногах, надмірна пітливість ніг;
зміна форми стопи;
ревматоїдний артрит та захворювання нервової системи;
особливий спосіб життя та особливості професійної діяльності – балерини та бігуни.
Як уникнути появи натоптишів?
У разі правильної профілактики вдасться уникнути їхньої появи. Достатньо купувати якісне взуття та давати відпочинок ногам.
Також слід стежити за фігурою та пам’ятати, що зайва вага створює додаткове навантаження на ноги.
Рекомендується час від часу виконувати пом’якшувальні ванни для ніг і змащувати ділянки зволожуючим кремом.