Неділя, 29 Травня, 2022
ГоловнаПенсійна справаПенсію з втрати годувальника можуть отримати родичі зниклих безвісти: подробиці

Пенсію з втрати годувальника можуть отримати родичі зниклих безвісти: подробиці

Этот материал также доступен на русском языке
Пенсію з втрати годувальника в Україні отримують 600 тисяч людей. Цей вид пенсії мають право отримувати і члени сімей осіб, які зникли безвісти.

У Міністерстві соціальної політики розповіли, як це зробити і хто має на це право.

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну у статусі зниклих безвісти перебувало близько 5 тис. осіб. Зараз це число становить понад 2 тис.

Коли людина визнається зниклою безвісти?

Правовий статус особи, яка зникла безвісти, визначено у Законі України «Про правовий статус осіб, які зникли безвісти». Члени сім’ї таких осіб можуть подати до територіального органу Національної поліції України заяву про розшук зниклої безвісти особи. З дати подання цієї заяви особа, яка зникла безвісти, набуває відповідного статусу.

Заяву про розшук особи, яка зникла безвісти, крім родича такої особи може подати представник військового формування, орган державної влади, орган місцевого самоврядування, об’єднання громадян або будь-яка інша особа, якій стало відомо про зникнення людини.

Подати заяву про безвісти зниклу особу можна також за телефоном гарячої лінії Національної поліції: 0894201867.

Коли виникає право на отримання пенсії через втрату годувальника у членів сім’ї зниклого безвісти?

Члени сім’ї таких осіб мають право на отримання пенсії через місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Хто з членів сім’ї особи, яка зникла безвісти, має право на пенсію через втрату годувальника?

  • Діти такої особи віком до 18 років.
  • Діти такої особи віком від 18 до 23 років, які навчаються на денній формі навчання, до закінчення навчання.
  • Діти такої особи, які є сиротами, до 23 років незалежно від факту навчання.
  • Чоловік або дружина, батьки такої особи, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку.
  • Чоловік або дружина, а у разі їх відсутності – один з батьків або брат або сестра, дідусь або бабуся годувальника, незалежно від віку та працездатності, якщо вони не працюють і доглядають дитину годувальника до досягнення нею 8 років.
  • Батьки та чоловік особи, яка зникла безвісти, які не були на її утриманні, мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, якщо внаслідок такого зникнення вони втратили джерело коштів для існування.

Як виплачується пенсія за втратою годувальника членам сім’ї зниклих безвісти?

Виплата пенсії здійснюється за весь час, протягом якого особа, яка зникла безвісти, зберігає цей правовий статус. Непрацездатним родичам, які перебували на утриманні особи, яка зникла безвісти, призначається пенсія за втратою годувальника, незалежно від тривалості страхового стажу особи, яка зникла безвісти. Якщо до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відмітку про встановлення місця перебування, місця поховання або місцезнаходження останків зниклого безвісти, то вносяться відповідні зміни щодо терміну призначення пенсії з урахуванням встановлених обставин. Якщо людина є зниклою безвісти, це не позбавляє її родичів або інших осіб права звернутися до суду із заявою про оголошення такої особи померлою у порядку, передбаченому законодавством.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, куди  звертатися за призначенням пенсії з втрати годувальника.

Нове на сайті