Відповідає лікарка-ендокринолог Ольга Орлик:
— Чи вдасться обійтися без ліків, вирішить лікар, але шанс є. Дієта дуже важлива, тому ми обов’язково рекомендуємо її пацієнтам з діабетом. Важливо запам’ятати: від цукру потрібно відмовитися повністю. Ні меду, ні солодких фруктів теж їсти не раджу. Навіть сухофрукти, які продаються на ринку, вкрай небажані – родзинки, курагу, манго часто виварюють у цукровому сиропі. Звісно, всі ми люди, а не роботи. Іноді, на свято, можна дозволити собі шматочок улюбленого тортика. Тим, хто любить випічку, радимо готувати її вдома, не додаючи цукру, використовуючи борошно грубого помелу або з висівками. Але вживати якомога рідше. Звичайно, один пиріжок із капустою не зашкодить. Ось тільки треба стежити за вагою.
Ще одне важливе попередження: у мережах супермаркетів є полички з так званими діабетичними продуктами, зокрема солодощами, але досвід показує, що це лише маркетинговий хід. Прошу це врахувати.
— Несолодкі й у невеликій кількості — не більше ніж 300 грамів на день. Йдеться про яблука, грейпфрути, гранати, ківі. Ягоди можна їсти взимку заморожені, а влітку свіжі (жменька на день), додавати їх у йогурт або сир. Іноді дозволяється з’їсти один-два кубики чорного шоколаду, але не натще, а після їди.
— Страви з м’яса, риби, овочів (запікати, а не смажити), різноманітні салати, заправлені олією. Картоплю – зрідка. Підходять каші – гречана, перлова, вівсяна, пшоняна, кіноа, амарант. Обмежуємо «білі крупи»: білий рис, булгур, кус-кус, манку. Корисні горіхи, у тому числі підсушені волоські, насіння. Кількість – жменя на день. Головне – почуття міри у всьому.
За матеріалами fakty.ua
Тиждень починається з важливої астрологічної події — інгресії Урана у знак Близнята. Цей момент можна…
Хочете здивувати гостей чи просто побалувати себе чимось легким та смачним? Спробуйте десерт «Бульбашки» –…
У православній традиції святі посідають особливе місце – не як заміна Богу, а як наші…
Сьогодні у рейтингу країн за тривалістю життя є лідери, де люди живуть понад 85 років,…
Скандальний закон, ухвалений без особливої уваги 2022 року, може коштувати українцям їхнього останнього майна. Новий…
Інтернет-шахраї не дрімають: крадуть гроші з карток та видають себе за банківських працівників.