Православні християни та юдеї ніколи не святкують Великдень в один день: євреї Песах завжди відзначають на початку весни у повний місяць, а православний Великдень завжди відстає від нього – іноді навіть більш ніж на місяць (на відміну від католицького Великодня, який з єврейським може і співпадати) .
У цьому період перед Песахом з регулярною сталістю відрізняється особливим зниженням температури надворі. Період такого похолодання народ давно прозвали Єврейські купки.
Коли Єврейські кучки цього року
Песах у 2022 році справляти починають після заходу сонця 14 квітня (це четвер) – і триватиме урочистість до 23 квітня (субота).
Отже, Єврейські кучки у 2022 році очікуються в районі 18 квітня. Завершиться “єврейський холод” приблизно 22-23 квітня.
А вже 24 квітня світ тріумфує на честь Воскресіння Господнього – це і є православний Великдень 2022 (до речі, католицький Великдень у 2022 році випав на тиждень раніше – 17 число). Зазвичай у цей час погода встановлюється тепла та яскраво сяє сонечко.
Єврейські кучки – чому так називається
З національною приналежністю назви все більш-менш ясно: період пов’язаний з датою єврейського Великодня. А ось слово “кучки” має мінімум два трактування:
- як змінене слово “купини” – через стрибок температури в цей час;
- як вказівку на купові хмари, які найчастіше приносять дощі у цей період.
Чому на вулиці холодно на єврейський Великдень
Синоптики пов’язують це явище з приходом холодних мас після повного місяця (а саме по повного місяця після весняного рівнодення обчислюється дата Песаха).
Саме в період, коли Місяць набирає повної своєї фази, атмосферний тиск піднімається. Це і провокує у середніх широтах появу холодних вітрів та дощів із зливами.
Погода у квітні 2022
Синоптики вже підтвердили, що з 17 по 24 квітня Україна добряче промерзне: очікується похолодання до +9 градусів вдень та до +3 градусів уночі. На сході країни можливі навіть морози до – від 2 градусів. Висока ймовірність злив та гроз. Потепління прийде після святкування Великодня.