«Мені призначили пенсію у 2013 році з коефіцієнтом стажу 0,51188. Згодом з’ясувалося, що коефіцієнт стажу тепер 0,37917. На якій підставі зменшили коефіцієнт? Чи це законним, адже закон зворотної сили не має?
Також виявилося, що в архіві немає відомостей про мою роботу в Погребищенському “Райснабе” у 1988-1992 роках. Як підтвердити стаж та зарплату за цей час? (Додаю копії деяких документів.)
Микола Хоменко, м. Погребище, Вінницька обл.
Коефіцієнт стажу визначається за нормами статті 25 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, що діє з 2004 року.
Згідно з документами, що додаються до листа, у вас є 37 років і 11 місяців стажу. Це відповідають коефіцієнту 0,37917. З 2008 року було внесено деякі зміни, згідно з якими коефіцієнт стажу при розрахунку пенсії стали множити на 1,35. Ця змінена норма діяла до жовтня 2017 року. Так, при призначенні вашої пенсії враховувався коефіцієнт стажу 0,51188, тобто 0,37917 х 1,35.
Потім у зазначену вище статтю 25 знову внесли зміни та коефіцієнт стажу всім урізали, тобто перестали його множити на 1,35. Це було зроблено із жовтня 2017 року на підставі Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» №2148-VIII. При цьому розмір пенсії нікому не зменшували. У гіршому випадку він залишився тим самим. Але більшість пенсій, як і ваша, були збільшені за рахунок осучаснення розміру зарплати, який підставляється у формулу розрахунку.
Таким чином, наші законодавці вважали, що діють у рамках конституційного поля. Урізали коефіцієнт стажу, але збільшили зарплатню. А в самому законі прописали примітку про те, що загальний розмір пенсії після такого перерахунку не повинен зменшуватися.
Згідно з інформацією Пенсійного фонду, що додається до листа, період вашої роботи у «Райснабі» у 1988-1997 роках враховано у повному обсязі. Зарплату при розрахунку пенсії врахували на підставі наданої вами довідки за період роботи з 1992 по 1996 рік. Також враховуються дані про зарплату за всі періоди стажу з липня 2000 року до моменту призначення пенсії, тобто до 2013 року. Це передбачено статтею 40 цього Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Можливо ви мали на увазі, що в архіві не збереглися документи про зарплату за 1988-1992 роки. Якщо це так, зробити нічого не можна. У такому разі враховується зарплата за періоди, що збереглися, а також зарплата за даними персоніфікованого обліку за 2000-2013 роки.
Сергій Коробкін, незалежний консультант
7 квітня очікується мокрий сніг у північних та місцями центральних областях, у західних - подекуди…
Чи варто турбуватися про здоров'я? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Яскравий та позитивний тиждень, особливо для тих, хто займається питаннями соціальної інтеграції, особистісного розвитку, професійної…
Для того щоб сплатити комунальні послуги, вже давно не обов'язково в будь-яку погоду виходити з…
Про унікальні властивості кропиви люди знають з давніх-давен. За старих часів з кропиви ткали полотно.…
Після закінчення холодів теплий одяг потребує правильного зберігання, щоб радувати своїх власників наступного сезону. Перше…