Статті

Квітникарка із Тернопільської області розповіла, чим підгодувати лілії навесні для пишного цвітіння

Квіти – це її втіха і захоплення, на чужині вони нагадують про рідний край, про її улюблений будинок, який завжди чекає на свою господиню. Взимку Світлана працює за кордоном, а влітку повертається до своїх квітів. Коли всі їдуть на море, до Єгипту, Туреччини, вона поспішає до своєї сім’ї та рослин. І немає кращого відпочинку, ніж удома.

Займатися квітникарством Світлана Ярославівна почала після того, як з’явився власний будинок. Насіння виписували з різних куточків України, привозили з Польщі та Німеччини. Зараз у колекції так багато рослин, що очі просто розбігаються, і всі вони щедро цвітуть, адже вирощені з любов’ю.

Де посадити лілії у саду?

Звичайно, є у Світлани Михальчук і улюблені рослини, природно, кожна квітка дорога серцю, але все ж таки трав’янисті гібіскуси та лілії (ОТ-гібриди) зуміли відвоювати більше місця на клумбі.

Чому квітникарці сподобалися саме ОТ-гібриди? Справа в тому, що коли цвітуть ці лілії, то все подвір’я наповнюється неперевершеним ароматом, здається, що хтось ненароком розлив дорогі французькі парфуми. Хоча цей аромат не всім до вподоби, є люди, які його просто не переносять.

Лілії та гібіскуси можна назвати невибагливими рослинами. Єдина вимога – це сонячне місце і полив, якщо лілії можна поливати зрідка, то гібіскуси воду люблять, особливо якщо літо занадто спекотне, без поливів просто не обійтись, інакше рослина буде погано цвісти, та й самі квіточки будуть дрібними.

Чи потрібно обрізати відцвілі бутони?

Слід приділити увагу підготовці рослин до зимівлі. Так, гібіскуси Світлана зрізає, залишаючи 10-15 см над поверхнею ґрунту. Лілії, коли відцвітають, теж обрізає, залежно від виду, так, щоб пагони були не менше 50 см, адже цибулини насичуються поживними речовинами, які є в пагонах, тому якщо зрізати їх коротко, це може позначитися на подальшому цвітінні.

Восени свої квіти господиня підгодовує нітроамофоскою і трохи підгортає землею, щоб люті морози не пошкодили коріння. А навесні для найкращого цвітіння підсипає азотні добрива.

Звичайно, якщо на ділянці земля родюча, то можна добрива не вносити. Зовсім недавно Світлана Михальчук зацікавилася хостами і гейхерами, вони приваблюють господиню своїм різнобарвним і таким ошатним листям.

Світлана часто їздить на заробітки, коли її немає, за рослинами доглядає чоловік Василь, але коли жінка повертається до рідної оселі, то весь свій вільний час віддає рослинам.

Оксана Корольова

Новое на сайте

  • Новини

Як довго триватимуть відключення світла в Україні – прогнози уряду та Укренерго

З похолоданням українці стали активніше вмикати обігрівальні прилади, що стало причиною дефіциту в енергосистемі попри…

17/05/2024 10:59
  • Новини

В одному з міст з’явилася нова комунальна послуга – за що ще платитимуть мешканці

Мешканці одного з українських міст отримали платіжки за вивезення побутових відходів із додатковою графою. Яку…

17/05/2024 09:54
  • Новини

Розпочався прийом заявок на грошову допомогу від Карітас – як взяти участь у програмі

В одній з областей України збирають дані на виплати багатосекторної допомоги. Як подати заявку, щоб…

17/05/2024 09:16
  • Новини

Помилки молодості: про що шкодують українці після виходу на пенсію – відеоопитування

Що доросліша людина, то більше подій минулого вона може переосмислити. Про що шкодують українські пенсіонери…

17/05/2024 08:32
  • Новини

В одній з областей видається гуманітарна допомога – як отримати продуктовий набір

Благодійна організація допомагає жителям України, які опинилися в скрутному становищі через війну. Допомога надається у…

17/05/2024 07:32
  • Новини

Свята та народні прикмети 17 травня – навіщо цього дня потрібно з’їсти страву з картоплі

17 травня в Україні відзначають Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства. Православні вшановують пам'ять апостола…

17/05/2024 06:27