Наразі, згідно з законодавством, власники паїв площею менше двох гектарів мають право вирощувати сільгосппродукцію, продавати її та не вносити податкові платежі.
Новий закон обмежує розмір земельних ділянок, що не оподатковуються, до 50 соток, а їх власників зобов’яжуть сплачувати податок, незалежно від того, продають вони сільгосппродукцію чи вирощують її для власного споживання.
Для власників ділянок сільгосппризначення площею понад 50 соток закон встановлює мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) – суму податків, яку кожен власник або орендар сільськогосподарської землі має сплатити до бюджету.
Її розмір залежить від площі земельної ділянки, нормативної грошової оцінки землі у певному регіоні України та тривалості користування паєм. На думку експертів, у середньому мінімальне податкове зобов’язання становитиме близько 1400-1500 гривень з гектара на рік.
Від сплати мінімального податкового зобов’язання звільнено власників земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, у дачних та садових кооперативах, а також паїв, що одержані в результаті приватизації у кооперативах та перебувають у зоні відчуження.
Згідно з законом, перший період нарахування МПЗ – 2022 рік, тобто податок нараховуватиметься у 2023 році за 2022 рік. У 2022 та 2023 роках мінімальне податковезобов’язання становитиме 4% від нормативної грошової оцінки землі, а потім 5%.
Читайте також: Податок на землю: хто може не платити
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…
У деяких випадках заповіт не має сили — частина спадку належить родичам за законом. Хто…
Шукаєте простий і смачний рецепт до чаю? Цей пісочний пиріг із варенням підкорює з першого…