Ці жири є «насиченими». Водночас багато які рослинні жири і жир морської риби є «ненасиченими» і, навпаки, сприяють зниженню холестерину.
При готуванні їжі слід відмовитися від смаженого. Перед готуванням зрізайте з м’яса зайвий жир, з курячого м’яса знімайте шкірку. Під час дієти для зниження холестерину їжте 5 разів на день, приблизно кожні 3-4 години.
М’ЯСО та ПТИЦЯ. Свинина або баранина містять багато жиру, отже і холестерину. Намагайтеся не купувати жирну грудинку, шийку, реберця та інші шматки туші, в яких міститься велика кількість сала. Багато холестерину і в жирній домашній птиці – гусці або качці. Віддайте перевагу нежирній яловичині, курці (особливо це стосується курячої грудки) та індичці без шкіри.
СУБПРОДУКТИ. Максимально обмежте вживання субпродуктів, у яких багато холестерину. Це печінка, нирки, легені, язик, мозок.
М’ЯСНІ ПІВФАБРИКАТИ. Підвищений вміст холестерину в переробленому м’ясі: шинці, сосисках, ковбасі, м’ясних консервах та копченостях. Навіть варена ковбаса без вкраплень шпику містить приховані жири. Крім того, у цих продуктах забагато солі.
РИБА та МОРЕПРОДУКТИ. Ікра риб, шпроти, жирна річкова риба, кальмари містять велику кількість холестерину. Віддайте перевагу нежирній рибі. Втім, морська жирна риба корисна, бо в ній містяться омега-3 поліненасичені жирні кислоти, які сприяють зменшенню утворення атеросклеротичних бляшок.
ОЛІЇ. «Найзліше» джерело жиру – маргарин. Пам’ятайте, що він міститься у випічці та фаст-фуді. Краще вживати олії, особливо оливкову, соняшникову, лляну.
МОЛОЧНІ ПРОДУКТИ. Холестерину багато в жирному м’якому сирі, сметані, твердому сирі, маслі. Віддайте перевагу низькожирним молочним продуктам.
ЯЙЦЯ. Рекомендується вживати не більше трьох яєць на тиждень.
КОНДИТЕРСЬКІ ВИРОБИ. Левова частка холестерину в організм потрапляє разом із промисловою випічкою та десертами. Ці продукти містять трансжири (маргарин), а також велику кількість насичених жирів. Крім того, вони завжди містять багато цукру, а він, як відомо, сприяє атеросклерозу.
Їжте фрукти та овочі, вони дуже корисні. Особливо зверніть увагу на яблука, моркву, буряк, цитрусові, перець, гарбуз, баклажани, айву, груші. Пектин у їх складі обволікає холестерин і виводить його з організму. Цибуля, часник, броколі та ягоди також мають схожі речовини, що борються з холестерином.
Читайте також: Які продукти допоможуть відновитися після COVID-19?
Українські фермери розпочали збір кавунів, але поки що врожай продають за підвищеною ціною. Чому кавуни…
Отримати повідомлення про посилку - буденність. Але в умовах війни це навіть може стати смертельною…
Через прострочену ідентифікацію чи неактивний рахунок тисячі пенсіонерів-ВПО залишилися без виплат. Нова ухвала Кабміну дозволяє…
Чи має право роботодавець вимагати від працівника виконувати свою роботу під час повітряної тривоги?
Магнітні бурі впливають на здоров'я багатьох людей, і щоб добре підготуватися до складного періоду, потрібно…
Деякі паспорти можуть втратити чинність – і ви залишитися без документа. Що саме стати причиною…