Газета отримала листа:
Я пенсіонерка за віком. Нещодавно поховала єдиного сина, який був учасником АТО, звільненого в запас. Він помер від тяжкої хвороби. Чи можу я оформити посвідчення члена сім’ї померлого учасника АТО? Які сертифікати потрібні і в яких установах їх можна отримати?
Передусім слід звернути увагу на те, що питання статусу членів сімей загиблого учасника АТО/ООС регулюється Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон).
Відповідно до статті 10 Закону до складу сімей загиблого учасника АТО належать:
Звертаємо Вашу увагу, що запорукою отримання статусу члена сім’ї загиблого учасника АТО/ООС є факт смерті внаслідок поранення, контузії, каліцтва або хвороби, отриманої за безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпечення її проведення, перебування безпосередньо в антитерористичних районах операції під час її проведення.
Тяжка хвороба, від якої помер ваш син, повинна бути отримана або причинно пов’язана з пораненням (струсом мозку або каліцтвом) отриманим при безпосередній участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуванні безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції під час її проведення. У цьому випадку ви будете мати право отримати статус члена сім’ї загиблого учасника АТО/ ООС.
Для отримання довідки члена сім’ї померлого необхідно звернутися до відповідного структурного підрозділу місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення із заявою та подати певні документи:
Рішення про встановлення статусу приймається відповідними структурними підрозділами місцевих державних адміністрацій з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання протягом місяця з дня подання документів.
При позитивному рішенні вам буде видано посвідчення з написом «Посвідчення члена сім’ї померлого» відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 No 302.
Причиною відмови у наданні такого статусу є відсутність документів та їх неточність.
При прийнятті рішення про відмову в наданні статусу ви маєте право оскаржити його в суді.
Читайте також:
За матеріалами газети «Пенсійний кур’єр»
22 травня невеликий дощ очікується у більшості західних областей, на решті територіях країни без опадів.…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Які вони – сім’я і кохання у поважному віці? Чому в одних пар з віком…
З віком хребет може «просідати», що нерідко призводить до опущення внутрішніх органів.
Спостерігаючи за сюрпризами природи, ми стурбовано прикидаємо, скільки коштуватимуть фрукти та ягоди, чи буде врожай…
Пенсіонери та люди з інвалідністю у травні продовжують отримувати грошову допомогу від ВПП ООН. Що…