Газета отримала листа:
Я пенсіонерка за віком. Нещодавно поховала єдиного сина, який був учасником АТО, звільненого в запас. Він помер від тяжкої хвороби. Чи можу я оформити посвідчення члена сім’ї померлого учасника АТО? Які сертифікати потрібні і в яких установах їх можна отримати?
Передусім слід звернути увагу на те, що питання статусу членів сімей загиблого учасника АТО/ООС регулюється Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон).
Відповідно до статті 10 Закону до складу сімей загиблого учасника АТО належать:
Звертаємо Вашу увагу, що запорукою отримання статусу члена сім’ї загиблого учасника АТО/ООС є факт смерті внаслідок поранення, контузії, каліцтва або хвороби, отриманої за безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпечення її проведення, перебування безпосередньо в антитерористичних районах операції під час її проведення.
Тяжка хвороба, від якої помер ваш син, повинна бути отримана або причинно пов’язана з пораненням (струсом мозку або каліцтвом) отриманим при безпосередній участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуванні безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції під час її проведення. У цьому випадку ви будете мати право отримати статус члена сім’ї загиблого учасника АТО/ ООС.
Для отримання довідки члена сім’ї померлого необхідно звернутися до відповідного структурного підрозділу місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення із заявою та подати певні документи:
Рішення про встановлення статусу приймається відповідними структурними підрозділами місцевих державних адміністрацій з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання протягом місяця з дня подання документів.
При позитивному рішенні вам буде видано посвідчення з написом «Посвідчення члена сім’ї померлого» відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 No 302.
Причиною відмови у наданні такого статусу є відсутність документів та їх неточність.
При прийнятті рішення про відмову в наданні статусу ви маєте право оскаржити його в суді.
Читайте також:
За матеріалами газети «Пенсійний кур’єр»
Якщо ви хочете приготувати розсипчастий та ароматний рис, то радимо при приготуванні додати лише один…
Більшість садівників, помітивши клей на деревах, нічого не роблять, вважаючи цей симптом незначним, проте що…
6 квітня у центральних та південних областях очікується дощ, у західних - сніг або мокрий…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Депресія та вигорання мають багато спільного, але їхні наслідки для здоров'я можуть відрізнятися кардинально. Чому…
Якщо ви отримали штраф за порушення ПДР, хоча не були за кермом, важливо вчасно призначити…