18 регіонів України у «червоній» зоні, де велике навантаження лягає не лише на медичну систему, а й на соціальну. Міністр соцполітики Марина Лазебна закликала усіх, кому з якихось причин складно оплачувати комунальні послуги, обов’язково звертатися по субсидії. Як уточнила чиновниця, якщо людина потребує субсидій, вони будуть їй надані.
За словами Марини Лазебної, всі соцвиплати в країні люди одержують своєчасно, і жодних заборгованостей у соціальній сфері немає і не буде. Більше того, зростають витрати на певні програми. Наприклад, до Держбюджету-2021 вже внесено відповідні зміни: для забезпечення житлових субсидій було виділено ще 12 млрд. гривень, щоб опалювальний сезон у країні почався спокійно. Наступного року соціальний бюджет може бути збільшений ще на 7,4 млрд. гривень, що дасть змогу індексувати усі наявні соціальні програми і навіть запроваджувати нові.
Зараз, коли в Україні розвивається складна епідемічна ситуація, соціальні нормативи для субсидіантів, які мешкають у «червоних» зонах, буде збільшено на 50%.
Збільшені норми поширюються на оплату централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, електроенергії та природного газу для приготування їжі та підігріву води.
За словами міністра соцполітики, у листопаді знову переглядатимуть і навіть донараховуватимуть субсидії – коштів для цього у держави достатньо. Механізм нарахування субсидій на оплату комунальних послуг не змінюватиметься. Навпаки, у міністерстві планують аналізувати усі конкретні проблеми, а сам механізм – удосконалювати.
Якщо людина має борги за комунальні послуги, вона може розв’язати цю проблему двома способами, які прописані в нормативних актах. Перший – оскаржити заборгованість у суді, а другий – укласти зі своїм постачальником договір про реструктуризацію боргу, після чого споживачеві буде надано субсидію. Все це передбачено законодавством, і людині просто потрібно знати свої права. Особливо Марина Лазебна наголосила, що жодного ліміту на субсидіантів у нашій країні немає, а соціальні служби зобов’язані допомогти всім, хто звернеться по субсидію. Чи буде пом’якшено нинішні жорсткі умови призначення субсидій – міністерка не уточнила.
У проекті держбюджету наступного року безпосередньо на субсидії закладено 38 млрд. гривень, а це менше, ніж цього року. Тому багато хто боїться, що їм не призначать субсидію або зменшать кількість тих, хто її отримує. Однак міністерка запевнила всіх, що планів зменшення субсидій у Мінсоцполітики немає. Просто весь цей рік у країні діяли 50-відсоткові соціальні нормативи. Наразі ці нормативи діятимуть лише у тих регіонах, які перебувають у карантинній зоні. При цьому все робиться для того, щоб опалювальний сезон країна пережила спокійно.
Читайте також:
7 липня на Івано-Франківщині очікується дощ, на решті територій без опадів.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Тиждень починається з важливої астрологічної події — інгресії Урана у знак Близнята. Цей момент можна…
Хочете здивувати гостей чи просто побалувати себе чимось легким та смачним? Спробуйте десерт «Бульбашки» –…
У православній традиції святі посідають особливе місце – не як заміна Богу, а як наші…
Сьогодні у рейтингу країн за тривалістю життя є лідери, де люди живуть понад 85 років,…