Середа, 1 Грудня, 2021
ГоловнаРізне«Евробляхери»: час минув, як і за що їх покарають?

«Евробляхери»: час минув, як і за що їх покарають?

Этот материал также доступен на русском языке
10 листопада закінчується пільговий період «розмитнення» автомобілів на іноземних номерах. Тепер власникам «євроблях» доведеться платити повну вартість оформлення, а також ввізне мито.

За порушення термінів митної реєстрації передбачено штраф 170 тисяч гривень. Давайте розберемося, що зміниться для власників «евроблях».

За що будуть штрафувати водіїв на «євробляхах»?

Автомобілі на іноземних номерах потрібно зареєструвати протягом 30 днів або вивезти за межі України. Якщо цього не зробити, то поліція штрафує водія на 8500 гривень. Штраф виписують на місці, автомобіль не вилучають. Якщо протягом року водій знову попадеться, то штраф буде 17 тисяч гривень.

Одночасно з цим позбавляють права водіння на рік, а також можуть конфіскувати автомобіль. Штраф у цьому разі виписують вже не на місці, а в суді, на підставі протоколу поліції. Автомобіль відганяють на штрафмайданчик до рішення суду.

Какая будет стоимость «растаможки» автомобиля? Але це ще не все. Після складання протоколу поліцейські інформують митницю про автомобіль, який порушив правила тимчасового ввезення або транзиту. Митники складають постанову і відправляють його в суд. Штраф за невчасне митне оформлення – 170 тисяч гривень або конфіскація. До рішення суду автомобіль перебуває на спеціальному майданчику. Таким чином, буде як мінімум два штрафи – від поліції і від митниці. Варто зазначити, що отримання цих штрафів не звільняє власника від обов’язку зареєструвати «євробляху» або вивезти її за межі України.

На якій підставі поліція може зупинити «євробляху»?

Якщо машина на іноземних номерах, то це вже є підставою для зупинки. У законі про поліцію навіть є спеціальне роз’яснення з цього питання. Там сказано, що поліцейський може зупинити транспортний засіб, зареєстрований в іншій країні, для виявлення факту передачі автомобіля іншій особі.

Якщо виявиться, що за кермом зовсім не та людина, яка ввозила «євробляху» на територію України, то поліція може виписати штраф на 8500 гривень просто на місці. Після цього поліцейські передадуть інформацію митникам, а ті своєю чергою випишуть постанову про неправомірну операцію з транспортним засобом, що передбачає штраф 34 тисячі гривень.На каком основании полиция может остановить «евробляху»?

Яка буде вартість «розмитнення» автомобіля?

Пільги закінчилися, тому тепер оформлення «євробляхи» залежить від її оцінкової вартості:

  • Ввізне мито (10% від оцінкової вартості автомобіля)
  • Акцизний податок (розраховують за спеціальною формулою)
  • Податок на додану вартість (20% від оцінкової вартості авта + 20% від розміру ввізного мита + 20% від розміру акцизного податку)
  • Пенсійний збір від 3 до 5%, залежно від оцінкової вартості авта

Розрахувати акцизний податок можна таким чином: формула акцизного податку = базова ставка + Vе + Fе. Базова ставка залежить від віку автомобіля. Що старший, то дорожче:  Базовая ставка налога – це об’єм двигуна, помножений на коефіцієнт:

  • 0,25 євро/куб.см – об’єм двигуна до 2000 куб.см
  • 0,2 євро/куб.см – об’єм двигуна від 2001 до 3000 куб.см
  • 0,25 євро/куб.см – об’єм двигуна від 3001 до 4000 куб.см
  • 0,35 євро/куб.см – об’єм двигуна від 4001 до 5000 куб.см
  • 0,5 євро/куб.см – об’єм двигуна понад 5000 куб.см

– ставка податку для двигунів. Дизель – 100 євро. Решта двигунів – ставка нульова.

Андрій Горін

Читайте також:

Нове на сайті