Аналітики не змогли визначити джерело COVID-19, але вважають, що Китай не розробляв вірус як біологічну зброю.
Тим часом Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила про створення спеціальної наукової групи, щоб з’ясувати, звідки таки з’явився COVID-19. Адже якщо знайти джерело, то краще підготуватися до нових епідемій.
З’ясуймо, чому розвідники та вчені досі не можуть знайти джерело коронавірусу і які версії вони опрацьовують.
Думки аналітиків поділилися, вони не змогли прийти до єдиного варіанту.
Аналітики посилаються на брак розвідувальної та наукової інформації. Китай офіційно відмовився співпрацювати у розслідуванні походження вірусу. Немає доказів, що вірусологічна лабораторія в Ухані розробляла SARS-CoV-2.
Простежити шлях вірусу від тварини до людини теж неможливо – недостатньо даних про можливий первинний контакт. Пошук оригінального носія вірусу зазвичай забирає багато часу. Наприклад, щоб знайти причину спалаху атипової пневмонії 2002 року, потрібно було 15 років. Це виявилися кажани, які мешкали в печері однієї з провінцій Китаю.
У принципі, китайці і раніше так поводилися. Під час епідемії атипової пневмонії китайська влада не квапилася інформувати ВООЗ про різке збільшення числа заражень. Китайці приховували інформацію та не давали ЗМІ висвітлювати факти про смерті.
У грудні 2019 року в Ухані зафіксували спалах пневмонії, пов’язаний з коронавірусом, і через три місяці ВООЗ оголосила про початок пандемії. Тоді багато хто звинувачував Інститут вірусології в Ухані, який досліджував коронавірус, у витоку небезпечного вірусу. Але китайці все заперечували.
Через рік після початку епідемії коронавірусу експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я провели в Китаї майже місяць. Шукали джерело COVID-19, але не знайшли. У своїй доповіді вони повідомили, що вважають витік з лабораторії малоймовірним і дотримуються версії про природне походження вірусу, від тварини до людини.
Цей звіт викликав багато критики на адресу експертів, адже за фактом китайська влада не дозволяла дослідникам самостійно збирати докази. Навіть голова ВООЗ заявив, що зарано виключати версію про лабораторний витік. «Я сам був лаборантом, я імунолог, і працював у лабораторії, а в лабораторіях трапляються нещасні випадки. Це звичайна справа», — сказав голова ВООЗ Тедрос Гебреїсус.
Є кілька версій природного походження коронавірусу:
Кажани – це потенційні рознощики інфекцій, зокрема коронавірусу. Вчені попереджали, що багато майбутніх епідемій будуть пов’язані з кажанами. Що стосується тварини-посередника, то в списку підозрюваних панголін або, як його ще називають, ящір.
Експерти ВООЗ зазначили, що на ринку в Ухані продавали багато м’яса з місцевих ферм. Його привозили у замороженому вигляді. Якби вдалося взяти проби з цього м’яса і порівняти з пробами кажанів, можна було б встановити шлях коронавірусу. Але такої можливості дослідники не мали: Китай неохоче йде на співпрацю.
Андрій Горін
21 травня в Україні відзначають Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку, Міжнародний…
Статистика свідчить, що середня українська пенсія становить третину середньої зарплати. Скільки ж пенсії нарахують при…
Погода в Україні на середу, 21 травня у східних областях, місцями у центральних, західних, південних…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня: як поводитися метеозалежним.
Святих Костянтина Великого і його матір Олену названо «рівноапостольними» за великі заслуги перед християнською Церквою.
У 2025 році громадяни України мають можливість добровільно докупити страховий стаж для отримання або збільшення…