Історія юриспруденції почалася ще у Вавилоні, і їй довелося пройти не лише довгий, але й подеколи кумедний шлях, перш ніж вона набула сучасного вигляду.
1. Попередниками адвокатів були логографи, які у віршованій формі розповідали про різні події. Люди зверталися до логографів, які складали промови для позивачів і відповідачів, а ті заучували їх напам’ять.
2. У 322 році до нашої ери відбувся судовий процес над гетерою Фріною, яка послугувала моделлю для скульптури Афродіти. Заміжні жінки подали на Фріну в суд, звинувативши в безбожництві, за що їй загрожувала смертна кара. Фріна найняла логографа Гіперіда, який, виголошуючи промову, зірвав із Фріни одяг і сказав, що така краса не може бути противна Богу. І суд виправдав Фріну.
3. У стародавніх римлян державних злочинців піддавали покаранню під назвою «прокляття пам’яті», коли нищилося все, що належало злочинцеві, – статуї, згадки в літописах і законах, надгробні й настінні написи. В особливо тяжких випадках під дію закону потрапляли навіть члени його сім’ї.
4. Нерідко в середньовічній Європі церковні суди розглядали справи, в яких обвинуваченими були тварини й навіть комахи. Останній вирок «братам меншим» винесли у Франції 1740 року, коли корову звинуватили в чаклунстві і повісили.
5. За старих часів, якщо зникала кримінальна справа, злочинця не можна було звинувачувати у злочині. Будинки судів у ті часи були дерев’яними, і дуже часто самі злочинці підпалювали їх, щоб уникнути покарання. У таких випадках говорили: «Справа вигоріла».
6. Юристами за освітою були Фідель Кастро, Махатма Ганді, Рузвельт, Лінкольн, художник Василь Кандинський, композитор Петро Чайковський, письменник Оноре де Бальзак і казкар Шарль Перро.
7. У світі юриспруденції адвокати цінуються більше за прокурорів – як у грошовому вираженні, так і у професійному. Ще в Давньому Римі захист людини вважався справою складнішою, ніж звинувачення. Тому у захисників для виступу в суді було рівно вдвічі більше часу, ніж у обвинувача.
«Хороший юрист переконливо перекручує факти – такому повіриш, що людина вкусила собаку, а не навпаки»
Ярослав Гашек, чеський письменник
Раніше опубліковано: День праівників лісу
Читайте також: День рятувальника України
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.