Филипп Дюма, 60 лет, модель
Вчені вважають, що людина, яка переступила певний віковий рубіж, гостріше відчуває радість, може швидше і ефективніше вирішувати проблеми і здатна закохуватися так само палко, як її онуки. Пенсія – це якраз той період, коли можна дозволити собі практично все і бути щасливим. Не вірите? Спробуємо змінити вашу думку.
Люди, які прожили довге життя і накопичили різноманітний досвід, ставляться до старості по-філософськи. Вони відзначають хороші і не дуже хороші сторони цього періоду життя, а часом взагалі відносяться до старіння з гумором. Деякі висловлювання відомих осіб варто обдумати, а, може, і застосувати у своєму житті.
«Основа успіху в подоланні старості – інтерес до життя».
Микола Амосов, академік, кардіохірург, кібернетик
***
«Старість наближається, як електричка: ось вона ще там, і ось вона вже тут».
Михайло Жванецький, письменник-сатирик
***
«Я не люблю слово “старість”. Вважаю, що її немає. Зате є прекрасні щасливі роки, коли ти мудрий, досвідчений, сповнений життя, оптимізму, активної роботи. У тебе в душі завжди світить сонце, яке зігріває твоїх близьких».
Валентин Дикуль, артист цирку
***
«Старість не захищає від любові, але любов захищає від старості».
Коко Шанель, фундаторка Дому моди «Шанель»
***
«Старість – це коли злаки цікавлять більше, ніж злачні місця».
Ашот Наданян, вірменський шахіст
***
«Уже подкралась старость близко
и время не воротишь вспять,
Я в жизни переторопился,
а надо было замедлять».
Валентин Гафт, актор
Життя показує приклади самореалізації в будь-якому віці. Комусь це вдається зробити в молодості, а комусь – далеко за…
Чарльз Дарвін опублікував свою теорію еволюції в книзі «Походження видів» після 50 років. Наукова публікація викликала запеклі суперечки, а Дарвін здобув не лише світове визнання, а й відкрив нову добу в розвитку природознавства.
Рональд Рейган був обраний на пост губернатора Каліфорнії у віці 55 років, а в 69 років він став президентом Америки і провів у Білому домі два терміни. В молодості Рейган був спортивним коментатором на радіо, а потім – актором студії «Ворнер Бразерс». Після служби в армії акторська кар’єра не склалася, і молодий чоловік змінив напрям – став займатися політикою.
Вінстон Черчілль також досяг піку політичної кар’єри в літньому віці. Прем’єр-міністром Великої Британії він став, коли йому виповнилося 65 років, потім він був обраний на цей пост іще раз – у 77 років. Він написав багато книг, дожив до 90 років і вважається одним з найвидатніших умів сучасності.
Луї де Фюнес у молодості малював і трудився джазовим піаністом у барі. Провчившись рік в акторській школі, він вирішив знятися в кіно, але успіху не мав. А справжня слава прийшла до нього після того, як він зіграв у комедії «Фантомас» і в фільмах про пригоди жандарма Крюшо. У той час акторові було вже за 50 років.
Мігель де Сервантес провів частину життя в морських походах і боях – він служив на іспанському флоті. Потім потрапив у полон, служив у Португалії. Літературною працею Сервантес став займатися вже в немолодому віці, а найвідоміша його книга «Дон Кіхот» вийшла в світ, коли письменнику було 58 років.
Любов Науменко – українська 83-річна модель. У минулому вона працювала електриком, вихователькою і швачкою, а понад 10 років тому стала моделлю. Вона намагається тримати себе у формі і підтримує молодих виконавців, знімаючись безкоштовно у кліпах молодих українських гуртів.
Всі негативні сторони пенсійного віку ми знаємо, тому на якийсь час забудьмо про них. Пошукаємо позитивних моментів, яких не так вже й мало.
Люди похилого віку мають більше часу для саморозвитку і можуть тренувати не тільки тіло, а й мозок. Здобування нових знань підвищує самооцінку й інтелектуальний рівень, а це, як кажуть лікарі, продовжує життя.
Людина, яка досягла елегантного віку, менше схильна до стресів і краще володіє емоціями. А ще є можливість займатися улюбленою справою: вона може не лише тішити, а й приносити дохід. Наприклад, рукоділля, кулінарія, розведення рідкісних видів рослин.
У будь-якому разі на пенсії з’являються повна свобода і час, яких так бракувало, коли ви були молодші. Використовуйте їх на свій розсуд, любіть, спілкуйтеся і не зациклюйтеся на негативі, особливо якщо змінити щось вам не до снаги.
Люди похилого віку рідше хворіють на застуди. За все життя організм накопичив імунну пам’ять на різні захворювання, тому впоратися з ними тепер не проблема. Звичайно, з віком наш імунітет стає слабкішим, але від 40 до 70 років він ще здатний чинити гідний опір хворобам. Та й алергії після 50 років терзають людину набагато рідше.
Раніше опубліковано: НІКОЛИ НЕ ЗАПІЗНО: процвітаючі люди похилого віку
Читайте також:
9 квітня в Україні відзначають Міжнародний день рожевого і Всесвітній день антикваріату. Християни вшановують пам'ять…
Як відбувається мобілізація чоловіків віком 50+ в Україні. Що треба знати кожному українцю - що…
Дуже часто узаконення самобуду перетворюється на складний та заплутаний процес для звичайної людини. Він вимагає…
Багато овочівників вважають, що помідори потребують частих і рясних поливів. Але чи це так насправді?
9 квітня подекуди у центральних, західних та північних областях України очікується сніг.
Якою буде космічна погода? Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?