Розробкою ліків від коронавірусу займаються кілька компаній. Щоб робота йшла швидше, вони об’єднують зусилля. Ще не в усіх препаратів є назви, замість них використовують спеціальні коди:
Дослідження проводять на людях. Переважно вивчають вплив препарату на перебіг захворювання. Тобто дають таблетки людям, що вже заразилися.
Принцип дії в усіх цих ліків приблизно однаковий. Вони намагаються зупинити процес самовідтворення вірусу в організмі людини. Для цього блокують активність ферментів, які COVID-19 використовує для свого розмноження.
Якщо судити за заявами фармацевтичних компаній, то Pfizer і Merck планує вийти на ринок до кінця 2021 року. Японський виробник Shionogi обіцяє налагодити виробництво в березні 2022 року, а Atea Pharmaceuticals поки що не повідомляли про терміни.
Однак це зовсім не означає, що ліки відразу стануть доступними для всіх. Спершу таблетки можуть отримати люди з супутніми захворюваннями і ті, що входять до групи ризику, вважають фахівці. Приблизно за тією ж схемою, як це було з вакцинами в Україні, – людей прищеплювали поетапно. Тільки на п’ятому етапі вакцинація стала масовою.
В Україні процес реєстрації медичних препаратів від COVID-19 досить швидкий. У січні Верховна Рада ухвалила відповідні поправки до закону про лікарські засоби. Тому поява нових ліків від коронавірусу не мусить забрати багато часу.
Це різні речі. Вакцини використовують для профілактики COVID-19, а ліки – для полегшення перебігу самої хвороби. Таблетки призначені для людей, які заразилися коронавірусом.
Якщо клінічні випробування будуть успішними, то таблетки також можуть вживати члени сім’ї хворого, які живуть з ним в одній квартирі. Бо фармацевтичні компанії хочуть знайти спосіб не лише полегшити симптоми COVID-19, а й зупинити хворобу на ранній стадії. Але до закінчення результатів досліджень про це зарано говорити.
Компанія Pfizer підкреслює, що для глобальної перемоги над COVID-19, скоріш за все, доведеться використовувати і вакцини, і ліки.
“Одесская жизнь”
Раніше опубліковано: Які вакцини використовують в Україні і чи можна їх комбінувати?
Читайте також:
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…