Розробкою ліків від коронавірусу займаються кілька компаній. Щоб робота йшла швидше, вони об’єднують зусилля. Ще не в усіх препаратів є назви, замість них використовують спеціальні коди:
Дослідження проводять на людях. Переважно вивчають вплив препарату на перебіг захворювання. Тобто дають таблетки людям, що вже заразилися.
Принцип дії в усіх цих ліків приблизно однаковий. Вони намагаються зупинити процес самовідтворення вірусу в організмі людини. Для цього блокують активність ферментів, які COVID-19 використовує для свого розмноження.
Якщо судити за заявами фармацевтичних компаній, то Pfizer і Merck планує вийти на ринок до кінця 2021 року. Японський виробник Shionogi обіцяє налагодити виробництво в березні 2022 року, а Atea Pharmaceuticals поки що не повідомляли про терміни.
Однак це зовсім не означає, що ліки відразу стануть доступними для всіх. Спершу таблетки можуть отримати люди з супутніми захворюваннями і ті, що входять до групи ризику, вважають фахівці. Приблизно за тією ж схемою, як це було з вакцинами в Україні, – людей прищеплювали поетапно. Тільки на п’ятому етапі вакцинація стала масовою.
В Україні процес реєстрації медичних препаратів від COVID-19 досить швидкий. У січні Верховна Рада ухвалила відповідні поправки до закону про лікарські засоби. Тому поява нових ліків від коронавірусу не мусить забрати багато часу.
Це різні речі. Вакцини використовують для профілактики COVID-19, а ліки – для полегшення перебігу самої хвороби. Таблетки призначені для людей, які заразилися коронавірусом.
Якщо клінічні випробування будуть успішними, то таблетки також можуть вживати члени сім’ї хворого, які живуть з ним в одній квартирі. Бо фармацевтичні компанії хочуть знайти спосіб не лише полегшити симптоми COVID-19, а й зупинити хворобу на ранній стадії. Але до закінчення результатів досліджень про це зарано говорити.
Компанія Pfizer підкреслює, що для глобальної перемоги над COVID-19, скоріш за все, доведеться використовувати і вакцини, і ліки.
“Одесская жизнь”
Раніше опубліковано: Які вакцини використовують в Україні і чи можна їх комбінувати?
Читайте також:
Частина пенсіонерів можуть отримати безкоштовні продукти харчування від відомого міжнародного фонду. Як це зробити.
Частина українців можуть залишитися без пенсій. Які вимоги потрібно обов'язково виконати, щоб отримувати пенсійні виплати.
21 травня в Україні відзначають Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку, Міжнародний…
Статистика свідчить, що середня українська пенсія становить третину середньої зарплати. Скільки ж пенсії нарахують при…
Погода в Україні на середу, 21 травня у східних областях, місцями у центральних, західних, південних…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня: як поводитися метеозалежним.