До кінця поточного року цей метод розподілу пацієнтів буде впроваджений і в Одесі.
Сьогодні на вимогу Національної служби здоров’я України (НСЗУ) лікарні інтенсивного лікування повинні мати приймально-діагностичні відділки термінової допомоги. Там повинні не лише приймати пацієнтів, оформляти історії хвороб, але і проводити повну діагностику хворих. А в разі потреби – гострої патології – подавати їм відповідну допомогу з подальшим доліковуванням у профільному стаціонарі на території лікарні.
Зараз приймально-діагностичні відділки термінової допомоги готують у міських клінічних лікарнях №№ 1, 10 і 11. Вони мусять бути обладнані найсучаснішою медичною технікою та укомплектовані багатопрофільними командами лікарів. Медики, своєю чергою, повинні пройти сертифікацію (підтвердити вміння працювати на цій діагностичній апаратурі) і відпрацювати спільну командну тактику допомоги хворим. У таких відділках і буде відбуватися медичне сортування пацієнтів.
Дитячі лікувальні установи до цього проекту не ввійшли. Але дитячій клінічній лікарні №3 місто виділило кошти для створення приймально-діагностичного відділку термінової допомоги. Там планують розмістити травмпункт, лабораторії, палати інтенсивної терапії та діагностики. Будівельні роботи вже почалися.
За словами директора МКЛ №1 Євгена Григор’єва, щоб у лікарні з’явився приймально-діагностичний відділок термінової допомоги, потрібне навчання задіяного в ньому персоналу за фахом «Медицина нагальних станів».
– Підготовку всіх команд, які будуть працювати в цьому відділку, плануємо завершити протягом двох-трьох місяців. Принцип його роботи – взаємодія системи екстреної медичної допомоги та надання всієї ургентної допомоги пацієнтам, яких привозять машини «швидкої». Це хворі з інсультами, інфарктами, хірургічною, гінекологічною патологіями. Тобто – практично весь спектр спеціалізованої допомоги, яку подають у нашій лікарні.
Вже сьогодні відділок оснащено тримісним цифровим рентгенівським апаратом, апаратом ультразвукової діагностики експерт-класу та іншим сучасним обладнанням, потрібним для подання екстреної медичної допомоги. У поточному році обіцяють встановити комп’ютерний томограф та ангіограф, а на початку наступного – очікують поставку магніторезонансного томографа.
Після завершення підготовчого етапу «швидка» буде возити пацієнтів винятково до таких відділків. Там, згідно з протоколом, їм подадуть шістдесятихвилинну нагальну допомогу. За основу будуть прийняті стандарти європейських медзакладів. А саме: у приймально-діагностичних відділках допомога подаватиметься за «зеленим», «жовтим» і «червоним» коридорами.
По «червоному» коридору направляються пацієнти, яким медичну допомогу потрібно подати негайно. Це хворі з порушенням життєвих функцій, які потребують негайної реанімації та інтенсивної терапії.
По «жовтому» коридору направляються пацієнти, які можуть почекати до 30 хвилин. Допомогу їм подадуть відразу ж після хворих «червоного» коридору.
«Зелений» коридор призначений для пацієнтів, які звернулися по ургентну допомогу, але стан їх здоров’я дозволяє відстрочити її отримання на дві години.
«Трикоридорному» принципу відповідатиме і конструкція відділку. В зоні сортування будуть реєстратура та приміщення для очікування. Сортуватимуть хворих лікарі нагальних станів. За словами директора лікарні №10 Дениса Себова, надалі зі станцій швидкої допомоги вони перебазовуються до приймально-діагностичних відділків лікарень інтенсивного лікування.
Картки медичного сортування, використовувані японськими пожежниками.
Сяючі ліхтарі тріажу. Зліва направо: нагальний, терміновий, морг, нетерміновий.
Комп’ютеризована система медичного сортування.
Обіцяють, що екстрену медичну допомогу подадуть будь-якій людині – незалежно від наявності декларації, укладеної з сімейним лікарем.
Фото: wikipedia.org
Раніше повідомлялося: Як видалити катаракту і чому сльозяться очі?
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…