Статті

Хрущовки збираються зносити: як це відбуватиметься?

Міністерство розвитку громад і територій України розробило законопроект «Про внесення змін до закону «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду». Документ направлено на розгляд Кабміну.

Попереду велике переселення

Мета законопроекту – можливість фінансування реконструкції кварталів застарілого житлового фонду за рахунок державного і місцевих бюджетів, забудовників, підприємств і організацій, на балансі яких перебувають старі будівлі. У той же час повинен бути сформований так званий маневрений житловий фонд – будинки для тимчасового безкоштовного переселення їхніх жителів. Якщо мешканець не згоден на переїзд, йому повинні надати грошову компенсацію за квартиру.

Підставою для розробки програм і проектів реконструкції кварталів мають стати результати інвентаризації будинків, проведеної місцевою владою.

Що зміниться?

1. Рішення про участь багатоквартирного будинку в проекті реконструкції ухвалюватиметься за результатами загальних зборів співвласників. Якщо сьогодні відселення можливе лише за згодою усіх мешканців, то новий закон знижує цей поріг до 75% тих, що проголосували «за».

2. Закон передбачає необхідність надання безкоштовного житла лише тим членам сім’ї власника, які були зареєстровані разом з ним і перебували на квартирному обліку станом на певну дату. Такий захід після ухвалення рішення про реконструкцію допоможе уникнути стрімкого збільшення «зареєстрованих» домочадців.

3. Визначать коефіцієнт збільшення, на який може бути безкоштовно розширено площу, що надається власникові житла, яка не перебуває на квартирному обліку. На сьогоднішній день встановлено коефіцієнт 1,5 – тобто, якщо у вас квартира площею 100 квадратних метрів, то вам необхідно надати площу 150 квадратних метрів. Автори документа вважають, що найкращий варіант врегулювати це питання – передати його вирішення місцевій владі.

***

Про реконструкцію хрущовок в Україні говорять дуже давно, але справа з тих пір не просунулася ані на крок. Архітектори вважають, що ці п’ятиповерхівки – довгожителі, і їх спокійно можна експлуатувати до 100-річчя. Якщо, звичайно, привести до ладу комунікації. Але це не вирішить проблему нестачі житла. Що робити з хрущовками – вирішували і в інших країнах пострадянського простору. Десь навіть почали їх зносити, щоб спорудити багатоповерхівки, а десь добудували шості поверхи.

30 тисяч хрущовок планують знести в Мінрегіонрозвитку.

Що передувало: З хрущовки – в новобуд? Термін експлуатації старого житлового фонду закінчується. Що нас чекає?

Новое на сайте

  • Новини

Погода на вихідні 5-6 липня: чи варто витягувати парасолі

Спека чи зливи? Чого очікувати українцям у суботу та неділю? Синоптики зробили детальний прогноз.

04/07/2025 23:36
  • Новини

Магнітні бурі в суботу, 4 липня

Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.

04/07/2025 23:05
  • Новини

Кабачки збиратимете відрами: ефективні способи догляду від експерта

Щоб отримати щедрий урожай кабачків, важливо знати, коли поливати рослини, чим їх підживлювати та як…

04/07/2025 22:35
  • Новини

Набагато смачніша й корисніша за магазинну: готуємо домашню «Фанту»

Без барвників і консервантів – лише натуральні інгредієнти та яскравий смак. Готуємо улюблений напій в…

04/07/2025 21:55
  • Новини

Паспорти-книжечки втратять чинність: власникам зробили важливе попередження

У міграційній службі нагадали про важливу вимогу для власників документів старого зразка. Про що потрібно…

04/07/2025 21:19
  • Новини

В Україні змінили правила отримання інвалідності – подробиці

Уряд ухвалив нові рішення щодо надання статусу інвалідності. Розповідаємо, хто зможе скористатися змінам.

04/07/2025 20:11