Статті

Як зупинити глеєтечу

Глеєтеча – неінфекційне захворювання. Трапляється досить часто. Уражаються переважно кісточкові породи. Проявляється у вигляді рясного виділення глею (густої жовтої клейкої рідини, яка застигає) з тріщин на корі стовбурів, скелетних гілок і навіть із плодів, утворюючи скловидні форми.

До захворювання можуть привести і інфекційні хвороби (моніліоз, клястероспоріоз, бактеріальний опік або рак кісточкових). Найчастіше уражаються рослини на кислих або перезволожених ґрунтах, а також після внесення добрив у надмірних дозах у місцевостях із підвищеною вологістю. Патологічний процес проявляється насамперед на молодих пагонах. В результаті відмирають окремі гілки. При надмірному ураженні дерева гинуть.

Заходи боротьби з глеєтечею полягають передусім у захисті стовбурів і гілок від механічних пошкоджень, сонячних опіків. Потрібно вчасно і правильно проводити обрізання з обов’язковим замазуванням ран садовим варом, приготованим на натуральній оліфі, або олійною фарбою. Такі насадження потребують грамотного захисту від шкідників і хвороб, що викликають пошкодження гілок і штамбів. Місце для кісточкових треба вибирати на легких, добре дренованих ґрунтах. Певну увагу також потрібно приділяти підживленню дерев, уникаючи внесення надмірних доз азотних добрив.

При появі глею рани неодмінно слід зачищати, захоплюючи навколо них 4-5 мм здорової тканини, дезінфікувати однопроцентним розчином мідного купоросу і замазувати садовою замазкою.

Глеєтеча – це реакція тканин на різні несприятливі чинники: порушення живлення, надто високу або, навпаки, низьку вологість ґрунту, перепади температур, несумісність прищепи з підщепою.

Нагадаємо, раніше садівники з Чернівецької області розповідали, як захистити сад від хвороб.

Метки: хвороби

Новое на сайте

  • Новини

Чим великодня паска відрізняється від панеттоне і яка випічка смачніша

У магазинах та на ринках перед Великоднем можна зустріти не лише паски, а й панеттоне…

02/05/2024 09:54
  • Новини

Відкрито реєстрацію на нову гуманітарну допомогу: як отримати

Українці можуть безкоштовно отримати продуктові набори, предмети гігієни, ліки та одяг від благодійної організації. Куди…

02/05/2024 09:27
  • Новини

Росія завдала чергового ракетного удару, багато поранених – зведення на 2 травня

Російські війська продовжують стримувати ворога на найгарячіших ділянках фронту. Українські воїни активними діями завдають окупаційним…

02/05/2024 08:17
  • Новини

Частині пенсіонерів передбачена надбавка до пенсії: куди звертатися, щоб її отримати

Хто може отримати надбавку до пенсії і що для цього потрібно.

02/05/2024 07:36
  • Новини

Свята та народні прикмети 2 травня – що не можна робити в цей день, традиції на Чистий четвер

2 травня в Україні відзначають Міжнародний день поінформованості про цингу, Всесвітній день тунця та День…

02/05/2024 06:30
  • Новини

Таких смачних пиріжків з картоплею ви ще не їли: секрет у тісті з несподіваним інгредієнтом

Пиріжки – це чудовий перекус, доповнення до перших страв. Але часто господині скаржаться, що пиріжки…

02/05/2024 05:31