Статті

Надбавка на дитину: чи можна повернути недоотримане?

«Я народився у вересні 1948 року. На пенсії з 2008 року. Мій молодший син народився 1991 року. Коли я йшов на пенсію, йому було 17 років. Про те, що у мене є син, було записано в паспорті, який я подавав при призначенні пенсії. Але мені не заплатили надбавку на сина в розмірі 150 гривень до досягнення 18 років. Коли я дізнався, що мені належалася така надбавка, у Пенсійному фонді відповіли, що поїзд уже пішов. Так я недоотримав близько 1000 гривень. Чи можна повернути ці гроші?

Ярослав Пігур, м. Миколаїв»

(Подзаг) Доплата на дітей для непрацюючих пенсіонерів

Йдеться про Постанову Кабінету Міністрів «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян» № 654 від 16 липня 2008 року (в останній редакції від 23.02.2019 р.). Її було ухвалено буквально за два місяці до того як ви зібралися на пенсію. Пункт 4-3 цієї постанови свідчить, що з 1 вересня 2008 року непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, надбавка до пенсії за віком, за інвалідністю та за вислугу років, передбачена Законами України «Про пенсійне забезпечення» і «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виплачується в розмірі 150 гривень на кожну дитину.

Право на виплату такої надбавки підтверджується свідоцтвом про народження дитини. Своєю чергою свідоцтво про народження дитини, як правило, вимагають при призначенні пенсій у жінок, оскільки період догляду за дитиною до трьох років може зараховуватися до стажу.

(Подзаг) Пенсіонер не знав, а фахівець не підказав

У чоловіків такий документ зазвичай не вимагають і, як ми розуміємо, ви його не надавали. До того ж новація щодо щомісячної доплати до пенсії в розмірі 150 гривень на неповнолітню дитину на той момент щойно тільки набрала чинності. Ви про це, очевидно, не знали. Прогавив це і працівник Пенсійного фонду, що приймав у вас документи на призначення пенсії. Звичайно, вам могли підказати про право на надбавку, але цього не зробили, очевидно, через неуважність. Формально це не є порушенням законодавства, і тепер знайти крайнього через стільки років буде дуже складно.

Якщо ви на той момент вже не працювали, то цілком логічно, що мали право на таку надбавку, адже запис про дитину, нехай і в паспорті, все-таки був. Можна, звичайно, спробувати вимагати справедливості через вищі інстанції (обласне управління або Пенсійний фонд України), але там, скоріш за все, вам порадять звертатися до суду.

Сергій Коробкін, незалежний консультант

Новое на сайте

  • Новини

Обов’язково робіть це з кухонною губкою, інакше матимете проблеми зі здоров’ям

Кухонна губка – лідер за кількістю бактерій на кухні. Як її очистити? Робіть це з…

07/05/2024 23:27
  • Новини

Чому півонії погано цвітуть – цих помилок часто припускаються багато квітникарів

Після кількох років буйного цвітіння півонії раптом починають слабо цвісти або зовсім не зав'язують бутони.…

07/05/2024 22:56
  • Новини

Погода в Україні на середу, 8 травня

8 травня в Україні очікується суттєве зниження температури та дощі на Закарпатті та місцями у…

07/05/2024 22:19
  • Новини

Магнітні бурі на середу, 8 травня

Чи варто цього дня очікувати геомагнітних хвилювань?

07/05/2024 21:34
  • Статті

Замучав зубний біль і не допомагає нічого – спробуйте масаж і подякуєте

Якщо нас дошкуляє зубний біль, ми на все готові, аби він припинився. А тим часом,…

07/05/2024 20:42
  • Статті

Маловідомі сторінки історії про ту і цю війну: що ми знаємо про війну з Японією

Давайте, шановні читачі, зараз не зациклюватимемося ані з приводу дати тієї, 1945 року, перемоги (8…

07/05/2024 19:23