Статті

Надбавка на дитину: чи можна повернути недоотримане?

«Я народився у вересні 1948 року. На пенсії з 2008 року. Мій молодший син народився 1991 року. Коли я йшов на пенсію, йому було 17 років. Про те, що у мене є син, було записано в паспорті, який я подавав при призначенні пенсії. Але мені не заплатили надбавку на сина в розмірі 150 гривень до досягнення 18 років. Коли я дізнався, що мені належалася така надбавка, у Пенсійному фонді відповіли, що поїзд уже пішов. Так я недоотримав близько 1000 гривень. Чи можна повернути ці гроші?

Ярослав Пігур, м. Миколаїв»

(Подзаг) Доплата на дітей для непрацюючих пенсіонерів

Йдеться про Постанову Кабінету Міністрів «Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян» № 654 від 16 липня 2008 року (в останній редакції від 23.02.2019 р.). Її було ухвалено буквально за два місяці до того як ви зібралися на пенсію. Пункт 4-3 цієї постанови свідчить, що з 1 вересня 2008 року непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, надбавка до пенсії за віком, за інвалідністю та за вислугу років, передбачена Законами України «Про пенсійне забезпечення» і «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виплачується в розмірі 150 гривень на кожну дитину.

Право на виплату такої надбавки підтверджується свідоцтвом про народження дитини. Своєю чергою свідоцтво про народження дитини, як правило, вимагають при призначенні пенсій у жінок, оскільки період догляду за дитиною до трьох років може зараховуватися до стажу.

(Подзаг) Пенсіонер не знав, а фахівець не підказав

У чоловіків такий документ зазвичай не вимагають і, як ми розуміємо, ви його не надавали. До того ж новація щодо щомісячної доплати до пенсії в розмірі 150 гривень на неповнолітню дитину на той момент щойно тільки набрала чинності. Ви про це, очевидно, не знали. Прогавив це і працівник Пенсійного фонду, що приймав у вас документи на призначення пенсії. Звичайно, вам могли підказати про право на надбавку, але цього не зробили, очевидно, через неуважність. Формально це не є порушенням законодавства, і тепер знайти крайнього через стільки років буде дуже складно.

Якщо ви на той момент вже не працювали, то цілком логічно, що мали право на таку надбавку, адже запис про дитину, нехай і в паспорті, все-таки був. Можна, звичайно, спробувати вимагати справедливості через вищі інстанції (обласне управління або Пенсійний фонд України), але там, скоріш за все, вам порадять звертатися до суду.

Сергій Коробкін, незалежний консультант

Новое на сайте

  • Новини

В очікуванні Великодня: готуємо заздалегідь домашню ковбасу

Великодній святковий стіл без домашньої ковбаси уявити важко. А ось приготувати її легко та нескладно.

08/04/2025 18:39
  • Статті

Хочете взяти кредит: які ризики вас чатують і де треба проявити обережність

Перш ніж підписувати будь-які фінансові документи, важливо розуміти, на що саме ви погоджуєтеся, які умови…

08/04/2025 17:45
  • Статті

Чому українцям за кордоном складно поновити пенсію?

На електронну пошту редакції «На пенсії» надійшов лист з Німеччини. Жінка на ім’я Наталія захотіла…

08/04/2025 16:46
  • Статті

Коли подавати заяву на субсидію: важливо не пропустити терміни подання заяви

Для багатьох українських сімей життєво важливою є можливість отримувати житлові субсидії. Особливо це актуально для…

08/04/2025 15:55
  • Новини

Полуниця виросте набагато більшою і солодшою: просто посадіть поруч ці дві рослини

Як виростити велику й смачну полуницю? Потрібно пам'ятати про правильне розташування рослин. Одна проста хитрість…

08/04/2025 15:12
  • Новини

Найсмачніший паштет з грибів – найкраща намазка для бутербродів у піст

Паштет з грибів – це ідеальна пісна намазка для ваших бутербродів. Легкий, смачний і ситний.

08/04/2025 14:37