Понеділок, 20 Вересня, 2021
ГоловнаДачаЧи потрібно обривати на томатних кущах листки?

Чи потрібно обривати на томатних кущах листки?

Під час дозрівання стало правилом обривати нижні листки на томатах. Але видаляти їх можна, починаючи з дня, коли перші плоди набудуть розмірів, характерних для даного сорту, і не більше двох листків на кущі за один раз.

Вище першої кисті листя також поступово видаляють, знову-таки, орієнтуючись на розмір першого плоду в ній.

Не захоплюйтеся одночасним сильним обриванням – рослина зазнає великого стресу, а це позначається на стані зав’язі. Принагідно зауважимо, що робити таку операцію слід у суху погоду у першій половині дня. Це сприятиме швидшому загоєнню ран, запобіжить проникненню інфекції в рослину. У прохолодне і дощове літо є високий ризик швидкого поширення фітофтори. Першими підхоплюють хворобу листки, що торкаються землі. Саме такі і слід видаляти в першу чергу. При цьому створюються кращі умови для провітрювання.

Починаючи з другої половини серпня треба прищипнути також і верхівку на високорослих томатах. Подальший ріст зайвий: квітки, які намагатимуться розкритися, виснажать рослину, а плоди навряд чи дозріють. Потрібно враховувати і погоду. У місцевостях, де тривалий час немає дощу, листя створює тінь для плодів, оберігаючи їх від сонячних опіків, при цьому не дає перегріватися землі під кущами. До того ж через листя рослина отримує до 50% живлення.

Нове на сайті