Поки що в Україні для побутових споживачів електроенергії діють пільгові тарифи, у зв’язку з чим додаткове фінансове навантаження (так званий режим покладання спеціальних обов’язків – ПСО) падає на державні компанії. Тобто, як стверджують у Міненерго, державні підприємства працюють собі на збиток і на сьогодні мають мільярдну заборгованість. Тому ціну на електрику для населення підвищити дуже потрібно. Отже, можливо, нинішній тариф у розмірі 1,68 гривні за кВт/годину діятиме лише до кінця червня.
Водночас, вважають експерти, раптове, у два-три рази, збільшення цін на електрику для населення є малоймовірним.
Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) розробила три сценарії поетапного підвищення тарифів для побутових споживачів до третього кварталу 2023 року.
1. Кабмін не піде на підвищення тарифів і заморозить ціни на електроенергію для населення до кінця 2021 року.
2. Протягом 2021 року планували двічі підвищити тарифи на електрику – на 15% у травні і на 15% у вересні. Таким чином, вже до осені ціна зросла б до 2,22 гривні.
3. Тариф у розмірі 1,68 гривні проіснує до липня 2021 року, а потім відбудеться 30-відсоткове подорожчання. Тобто з 1 липня ціна електрики для населення буде 2,22 гривні за кВт/годину. А до 2023 року зросте до 3,48 гривні за кВт/годину.
Другий варіант уже неможливий, оскільки з 1 травня ціни залишилися на колишньому рівні. Тому цілком імовірно, що в липневих платіжках українці побачать суму, розраховану за тарифом 2,22 гривні.
Можливо, для деяких груп споживачів введуть пільговий тариф. Так, Олег Попенко, голова департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при Київській держадміністрації, повідомив, що Кабінет Міністрів спочатку планував встановити пільгу на обсяг споживання до 300 кВт/год., але зараз подейкують про пільговий тариф при обсязі до 500 кВт/год.
Нагадаємо, що українцям, які живуть поблизу атомних електростанцій, повернули пільгу на електроенергію, яку раніше скасували. Тепер вони платять 70% чинного тарифу.
До того ж для споживачів і далі діють тарифні коефіцієнти, які враховують витрату електроенергії за певними часовими періодами. Так можна відчутно заощадити.
Двозонні тарифи:
Трьохзонні тарифи:
Для того щоб користуватися пільговими тарифами залежно від часу доби, потрібно встановити багатозонний лічильник. Якщо він у вас є, але послуга не активована, слід зайти на сайт місцевого обленерго і через онлайн-платформу «Персональний кабінет» подати заяву на зміну тарифу. Перехід на багатотарифний облік – послуга платна. Рахунок за неї вам відправлять на електронну пошту. Після його оплати споживача повинні перевести на багатотарифний облік протягом 14 днів. З цим питанням можна також звернутися до центру обслуговування клієнтів свого населеного пункту.
Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.
Незважаючи на обіцянки, не всі українці матимуть змогу отримати нову грошову допомогу від президента.
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.