Пенсійний фонд відмовив жінці з 40-річним стажем у достроковій пенсії через документи

Этот материал также доступен на русском языке

Суд і документи
Жінці з понад 40 роками страхового стажу Пенсійний фонд відмовив у достроковій пенсії через сумніви щодо документів. Однак суд виніс своє рішення.

Ключові тези:

  • Жінці з понад 40 роками страхового стажу відмовили у достроковій пенсії через сумніви щодо документів із Лисичанська.
  • Суд визнав відмову Пенсійного фонду незаконною та скасував рішення ПФУ.
  • Пенсійний фонд зобов’язали повторно розглянути заяву з урахуванням висновків суду.

Раніше ми розповідали, скільки стажу треба мати, щоб призначили пенсію по інвалідності.

Миколаївський окружний адміністративний суд розглянув справу №400/7055/25 за позовом жінки до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області. Позивачка оскаржувала рішення ПФУ від 2 січня 2025 року, яким їй відмовили у призначенні дострокової пенсії за віком, пише Судово-юридична газета.

Чому жінці відмовили

Наприкінці грудня 2024 року жінка подала заяву на дострокову пенсію. Вона посилалася на норму закону, яка дозволяє вийти на пенсію раніше людям, звільненим через зміни в організації виробництва та праці, якщо до пенсійного віку залишилося не більше ніж півтора року, а служба зайнятості не змогла підібрати роботу.

У Пенсійному фонді підтвердили, що жінці на той момент було 59 років і 4 місяці, а її страховий стаж становив 40 років і 24 дні. Тобто формально вона відповідала вимогам щодо віку та стажу.

Втім, ПФУ відмовив через сумніви щодо документів із Лисичанського міського центру зайнятості. Зокрема, фонд заявив про:

  • відсутність підстав для видачі довідки;
  • нібито відсутність даних у реєстрі застрахованих осіб;
  • різні адреси центру зайнятості у документах;
  • неповну інформацію у довідці внутрішньо переміщеної особи.

Що встановив суд

Суд перевірив матеріали справи та дійшов висновку, що жінка виконала умови для отримання дострокової пенсії.

Зокрема, суд встановив, що:

  • дані у Реєстрі застрахованих осіб були наявні;
  • Пенсійний фонд не довів, що довідка ВПО взагалі була обов’язковою для призначення пенсії;
  • розбіжності в адресах центру зайнятості самі по собі не можуть бути підставою для відмови.

Окремо суд наголосив, якщо у Пенсійного фонду виникли сумніви щодо документів, він має право самостійно витребувати додаткові підтвердження. Але неможливість провести таку перевірку не дає підстав позбавляти людину права на соціальний захист.

Яке рішення ухвалив суд

Суд повністю задовольнив позов жінки:

  • визнав рішення Пенсійного фонду незаконним;
  • скасував відмову у призначенні дострокової пенсії;
  • зобов’язав ПФУ повторно розглянути заяву з урахуванням висновків суду.

Читайте також:

Facebook
X (Twiiter)
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
купити ноутбук Львів, ціни в Україні

Перейти на українську версію сайту?