Мы вже писали, що українців чекає різка зміна погоди: до чого готуватися найближчим часом.
Запитання читачки:
– Як не пропустити хворобу Лайма, якщо на шкірі видимого сліду немає?
Відповідає лікарка-інфекціоністка Алла Голуб:
– За правилами, протягом п’яти днів після укусу потрібно звернутися до лікаря, який призначить екстрену профілактику. Головне – не згаяти час, коли можливо запобігти розвитку захворювання. Профілактичний курс антибіотиків призначається зазвичай на сім – десять днів. Після його закінчення і до шести місяців лікар спостерігає за пацієнтом. Якщо під час профілактики з лабораторії прийшла відповідь, що кліщ не заразний, терапію припиняють.
Якщо ж людина помітила на собі кліща, що присмоктався (його інколи пацієнти порівнюють з темною бородавкою), тим паче слід негайно звернутися до лікаря. Спеціаліст правильно видалить комаху, призначить профілактичне лікування.
У разі появи червонуватої круглої плями – мігруючої кільцеподібної еритеми – важливо якнайшвидше почати серйозне лікування. Зазвичай діагноз не викликає у лікаря сумнівів, тому курс антибіотиків він призначає відразу. Що раніше пацієнт почне лікуватися, то вищою є ефективність терапії. Також для остаточного уточнення діагнозу постраждалого направляють на необхідні аналізи.
Важливо знати, що кліщ може бути інфікований не тільки бореліями, які призводять до розвитку хвороби Лайма, а й іншими збудниками, наприклад, ерліхіями, вірусом кліщового енцефаліту. Але бореліоз більш поширений і його легше діагностувати.
– Чому люди не помічають укусу кліща?
– Укус кліща, на відміну, наприклад, від комариного, безболісний, адже в ранку при цьому потрапляють речовини, що знеболюють і розріджують кров.
За матеріалами fakty.ua
Вам це буде корисно: