Наші читачі активно використовують рецепти народної медицини. Познайомимо вас з деякими із них.
Робимо настій з березових бруньок
«Я багато років рятуюся від болю у колінному суглобі за допомогою настою з березових бруньок. Для приготування настоянки вам знадобляться лише березові бруньки – 1 столова ложка. Їх можна придбати у аптеці. Спосіб приготування теж простий.
- Столову ложку бруньок потрібно заварити 5 склянками окропу, залишити на невеликому вогні на півгодини, при цьому не забувати постійно помішувати.
- Вимкнути вогонь і залишити настоюватися ще на кілька годин.
Пити настій треба по склянці тричі на день.
Якщо смак буде дещо незвичним, починати можна з третини склянки. А потім вже довести об’єм випитого до склянки».
Яна Чередниченко, м. Хмельницький
Готуємо мазь із звіробою
«Як і багато читачів вашої газети, я збираю народні рецепти. Зокрема, оскільки маю досить сильний поліартрит, цікавлюся рецептами від болю у суглобах. Є цікава і корисна мазь із звіробою. Наведу її рецепт та спосіб приготування.
Знадобляться:
звіробій – 1 столова ложка,
деревій – 1 столова ложка,
вазелін – 2 столові ложки.
Треба взяти столову ложку звіробою сушеного і столову ложку деревію, змішати трави з розігрітим на паровій бані вазеліном, після чого втирати в уражений суглоб. Краще робити це на ніч. Для посилення дії інколи замотую коліно чимось теплим і залишаю такий компрес до ранку».
Лариса Новікова, м. Одеса
Як зняти запалення?
«Серед народних методів популярним є застосування відварів і настоїв з рослин, що містять протизапальні біологічно активні речовини. На мою думку, вони не поступаються лікарським аптечним засобам, виготовленим на фармацевтичних підприємствах, а от поганих наслідків для організму людини мають менше.
Наведу один з рецептів, який допомагає особисто мені. Всі складові я беру у рівних співвідношеннях.
Інгредієнти:
кропива,
пижмо,
звіробій,
мати-й-мачуха,
соснові бруньки,
парило (реп’яшок),
череда.
Для приготування відвару потрібно залити 6-7 столових ложок трави 1 літром гарячої води (не окропу) і настояти, поки маса не опуститься на дно посудини, після чого розвести водою (1:5) і, наприклад, попарити ноги. Нерозведений відвар використовую для обтирань і компресів на ніч».
Ірина Михайленко, Київська область
Вас також можуть зацікавити новини: