Будь-які ягоди тепер можна купити свіжими майже цілий рік, у тому числі і ожину. Сезон її припадає на середину літа, а на ринках перша садова ожина зазвичай починає з’являтися у липні.
В ожині є мідь, марганець, магній, калій, кальцій, а вітаміну Р навіть більше, ніж в малині. Крім того, в ній багато вітамінів А, В1, В2, Е, С та РР, а також заліза і дубильних речовин.
Ожина містить антиоксиданти
Ожина містить антиоксиданти, які захищають організм від раку, зміцнюють нервову систему, підвищують імунітет, знімають запалення і температуру тіла, зміцнює стінки судин. В ожині багато клітковини, яка потрібна для нормальної роботи шлунка та кровоносної системи. Рослинні волокна є джерелом їжі для корисних бактерій, які населяють наш кишечник.
Чим корисна ожина?
- Ягода також допомагає зберегти здоров’я кісток і хрящів – цьому сприяє вітамін К, якого багато в ожині.
- Також цей вітамін допомагає нормальному згортанні крові.
- Корисною є ожина і для жінок, які хочуть зберегти молодість, вона стимулює вироблення колагену.
- Рекомендують їсти цю ягоду і стоматологи, тому що ожина допомагає пригнічувати розмноження та розвиток хвороботворних бактерій у порожнині рота. А полоскання екстрактом з ягоди допоможуть запобігти гінгівіту та карієсу.
Дієтологи рекомендують їсти ожину в першій половині дня, після термообробки, а якщо немає проблем зі шлунком, то ягоду можна їсти у сирому вигляді.