П’ятниця, 22 Листопада, 2024
ГоловнаДомашня енциклопедіяЯкі гріхи називаються смертними і чому від них ніхто не вмирає

Які гріхи називаються смертними і чому від них ніхто не вмирає

Этот материал также доступен на русском языке
Ми часто чуємо вираз "сім смертних гріхів", але дуже мало хто знає, які це гріхи і чому так страшно називаються - "смертні".

Слід знати і те, що «сім смертних гріхів» не вказують на якісь конкретні сім вчинків, які були найважчими гріхами людини. Насправді таких вчинків може бути набагато більше, і число “сім” лише узагальнено поєднує їх у кілька основних груп. Така класифікація веде початок із 590 року, і запропонував її святитель Григорій Великий.

Кожній людині важливо пам’ятати про ту страшну небезпеку, яку несе в собі будь-який із перерахованих гріхів, і всіляко намагатися уникати цих смертоносних пасток.

Але також важливо пам’ятати і знати, що будь-хто, хто згрішив таким гріхом, не позбавлений можливості спасіння через каяття і покаяння.

Які гріхи називаються смертними

За словами свт. Феофана Затворника, смертний гріх – це той гріх, який забирає у людини її моральне життя. До таких гріхів можна віднести все те, що віддаляє нас від Бога, позбавляє нас Його рятівної благодаті і таким чином створює в нашій душі, за словами того ж святителя, якесь інше джерело морального життя – життя без Творця.

Чому такі гріхи називаються смертними

Здійснюючи гріх, людина переступає Божественну заповідь, чим прирікає себе на духовну смерть, а тому будь-який наш гріх – це дія проти Бога, яка так чи інакше веде нас до духовного вмирання. Свт. Григорій Палама говорив, що у світі існує дві смерті: тілесна – як розлучення тіла і душі, і душевна – як розлучення душі з Богом, причому друга – набагато небезпечніша за першу, оскільки людина назавжди позбавляє себе спілкування зі своїм Творцем.

Згідно з православною аскетикою, до смертних гріхів відносять такі пристрасті:

  • гордість,
  • заздрість,
  • обжерливість,
  • розпуста,
  • гнів,
  • жадібність,
  • зневіра.

Саме ці гріхи, за поданням християнських подвижників, діють на душу людини особливо згубно.

Але водночас ми маємо пам’ятати слова прп. Ісака Сиріна, який каже: перед Богом немає жодного гріха непробачного, тому що Він завжди готовий прощати нам наші гріхи, якщо ми в них щиро каємося. І лише один гріх Господь не зможе нам простити – той гріх, в якому ми не покаємося.

За матеріалами православної преси

Вас також можуть зацікавити новини:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні