Сьогодні, 1 червня, відзначається Всесвітній день молока. Цей продукт люблять і дорослі, і діти, але чи можна його вживати пенсіонерам, чи не шкодить воно здоров’ю – відповіді на ці та інші питання знайдете у нашій публікації.
Раніше ми розповідали, чи можна вживати молоко людям віком 50+.
У чому користь молока
Біологічна цінність питного молока визначається вмістом повноцінних білків, поліненасичених жирних кислот, фосфатидів, мінеральних речовин, вітамінів. Молоко забезпечує потребу організму людини у жиророзчинних вітамінах на 20—30 %, у вітамінах B2 і B6 — на 70 %, у вітаміні В12 — майже на 100 %. Всі речовини у молоці перебувають в оптимальному співвідношенні. Тож не дивно, що дієтологи та нутріціологи рекомендують включати молочні продукти у щоденний раціон.
Чи можна молоко людям похилого віку
Попри великий перелік корисних властивостей, вживання молока варто обмежити людям старшого віку. Медики відзначають, що з роками може розвиватися алергія на молочний білок, якої не було в молоді роки.
Непереносність лактози – це не здатність організму виробляти ферменту, необхідного для перетравлення лактози, яка міститься в молоці. Чимало людей різного віку мають таку особливість. З роками вона проявляється частіше. Це може призвести до дискомфорту в травній системі, здуття живота та діареї. З віком ця проблема може спіткати і літніх людей, які раніше її не мали.
Попри те, що молоко містить кальцій, воно ще містить вакценову кислоту, яка перешкоджає зрощуванню кісток при переломах. При сечокам’яній хворобі, яка нерідко діагностується у людей старшого віку, призначають безмолочну дієту. Пальмітинова кислота, яка є в молоці, здатна накопичуватися. Якщо людина вживала молоко протягом багатьох років у великих кількостях, то у літньому віці перенасичення пальмітовою кислотою може мати негативний вплив на організм.
Отже, молоко не повинне бути повністю виключене з раціону людей старшого віку. Проте вживати його слід у помірній кількості.