Який тип сковороди вибрати?
Сьогодні вибір сковорід настільки великий, що можна заплутатися в тому, яка і для чого потрібна, і що краще придбати. Тому перед тим, як вирушати за покупкою нової сковороди, слід розібратися в їх різновидах.
- Найпоширеніший варіант — класична сковорідка або, як її ще називають – універсальна. У такому посуді можна смажити та гасити овочі та рибу. Така сковорода має плоске дно та боковини, висотою 3-4 см. Може бути виготовлена з чавуну або нержавіючої сталі.
- Сковорода-гриль має ребристе дно. Така особливість дозволяє обсмажити м’ясо як на грилі. Завдяки ребристому дну м’ясо мінімально стосується дна сковороди, тому ніколи не пригорає.
- Спеціальна сковорода для смаження млинців. Дуже низькі боковини дозволяють легко перевернути млинець на інший бік, а тонке дно швидше передає тепло до тесту, в результаті млинці смажать швидше і ніколи не рвуться. Якщо ви вирішите на такій швидкій згасити овочі або підсмажити м’ясо – у вас нічого не вийде. З таким тонким дном продукти прилипатимуть до поверхні та підгорятимуть.
- Сковорода WOK має невелике плоске в діаметрі дно. До верху стінки сковороди розширюються і загалом своєю формою вона нагадує миску. Такий посуд ідеально підходить для приготування овочів, рису, риби та навіть локшини.
- Порційна сковорода відрізняється невеликим розміром. Найчастіше її діаметр не перевищує 13 см. У ній зручно готувати одну людину.
Різновиди антипригарного покриття
Сковороди відрізняються не тільки формою, висотою бортів та типом матеріалу, з якого виготовлені. Вони також мають різне антипригарне покриття. Цей аспект необхідно враховувати при виборі нової сковороди.
Особливу популярність мають кілька видів антипригарного покриття:
- Тефлонове антипригарне покриття дозволяє готувати без використання олії. Але матеріал легко пошкодити, наприклад металевими приладами. Тому для приготування їжі слід використовувати спеціальні лопатки із силіконовим наконечником.
- Керамічне антипригарне покриття захищає продукти від пригоряння, а дно сковороди — від подряпин. Готувати в такому посуді можна без додавання олії. Це покриття не любить різких перепадів температури, тому не варто в розігріту сковороду вливати, наприклад, холодну воду. Єдиний недолік — крихкість матеріалу. Тому працюючи з такою сковородою потрібно звести до мінімуму удари та падіння, оскільки дуже швидко з’являються сколи та тріщини.
- Титанове антипригарне покриття – матеріал найбільш стійкий до сколів та подряпин. Така сковорода прослужить не один десяток років.
Навіщо потрібний індикатор нагрівання?
У деяких сковородах є індикатор нагріву – невелике коло, яке розташоване на дні у центрі кола. Після нагрівання індикатор стає червоним. Це свідчить, що дно сковороди повністю прогрілося і можна починати готувати.
*на правах реклами