Зображення цього символу розміщено на печатках органів державної влади і грошових знаках.
- Тризуб – язичницький символ, якому понад тисячу років. Він є зображенням Триглава, або Роду. З правого боку розміщується Дажбог (чоловічий початок), з лівого – Макош (жіночий початок), а посередині Перун, який символізував народження та смерть. У православних християн тризуб вважався символом божественного світу, тому князі обирали його знаком своєї влади.
- За часів Київської Русі тризуб був родовим знаком Рюриковичів. Його зображення можна побачити на монетах, посуді, що зберігся, і навіть цеглині. Посли київського князя Ігоря під час укладання договорів з візантійцями мали свої печатки з тризубцем. Під час правління Ярослава Мудрого на монетах карбувалося зображення святого Георгія, а на звороті – тризуба.
- З середини ХІІІ століття тризуб перестали використовувати як державний символ або знак князівської влади. І лише наприкінці ХVІІІ століття, коли було знайдено перші монети Київської Русі, про тризуб згадали знову.
- У 1917 році тризуб був затверджений як герб Української Народної Республіки. Одним із авторів цієї ідеї був професор Дмитро Антонович, історик мистецтва і політичний діяч. На той час обговорювалося й кілька інших варіантів герба, серед яких був символ землеробства, який запропонував Михайло Грушевський – золотий плуг на блакитному тлі. Однак після обговорення все ж таки затвердили тризуб .
- Український тризуб можна побачити і на гербі італійської армії. Під час Другої світової війни армія Італії була відправлена на територію України. Майже вся вона була знищена і замість неї було створено нове військо. Тим, хто увійшов до нього, дозволили додати на свій герб український тризуб як символ того, що на цій території вони отримали медаль за доблесть.