Які препарати повинні бути в домашній аптечці
В обов’язковому порядку вдома мають бути: термометр (краще вибрати електронний чи інфрачервоний), шприци, стерильний бинт, вата, спирт, антисептик та перекис водню. Якщо є хронічні захворювання, наприклад, гіпертонія або цукровий діабет, обов’язково також повинні бути під рукою глюкометр з тест-смужками для вимірювання рівня цукру в крові та тонометр для вимірювання тиску.
Також до аптечки потрібно додати необхідні ліки. Купувати препарати рекомендується на спеціальних платформах, наприклад likie.ua. Ліки можна вибрати і замовити, не виходячи з дому, забрати відразу весь список у найближчій аптеці і при цьому добре заощадити на покупці, оскільки на порталі https://likie.ua/ru продаються ліки за найнижчими цінами.
У домашній аптечці обов’язково мають бути:
- Жарознижувальні препарати на основі парацетамолу та ібупрофену.
- Препарати від головного болю: Цитрамон, Спазмалгон.
- Знеболюючі: Но-шпа, Німесулід.
- Ліки від алергії: Лоратадін або Супрастин.
- Препарати від діареї: Лоперамід, активоване вугілля. Також часто після діареї необхідно відновити водно-сольовий баланс в організмі. У таких випадках необхідно мати під рукою кілька пакетиків Регідрону.
- Ліки першої допомоги при больових відчуттях у серці: Корвалол, Корвалмент, Валідол.
- Препарати, які допоможуть заспокоїти нервову систему: настоянка валеріани, Ново-пасит.
- Препарати для лікування легких опіків: Пантенол, Лівомеколь.
- Ліки, які використовуються як швидка допомога при гіпертонії: Каптоприл або Амлодепін.
Ліки потрібно правильно зберігати та своєчасно переглядати склад
Купити необхідні препарати – це половина справи. Усі їх потрібно правильно зберігати, щоб вони не зіпсувалися раніше часу.
Ліки незалежно від форми та призначення потрібно зберігати в сухому, темному місці, подалі від опалювальних приладів та джерел тепла. Деякі препарати необхідно зберігати у холодильнику. Де потрібно зберігати ті чи інші ліки – зазначено в описі препарату. Також необхідно дотримуватись ще одного дуже важливого правила: усі ліки повинні зберігатись у місцях, до яких діти не мають доступу.
Найкраще ліки зберігати у спеціальних боксах-органайзерах. Вони всі препарати можна розташувати в осередках за призначенням. Щоб не наплутати з ліками, рекомендується підписати, у яких випадках використовується той чи інший препарат.
Кожні 6 місяців необхідно робити ревізію в коробці з ліками, щоб вчасно викинути ті, у яких минув термін придатності та на їх місце покласти нові препарати.
Антибіотики заздалегідь закуповувати не потрібно
Збираючи домашню аптечку – не перестарайтеся і пам’ятайте, що у вас вдома не повинно бути аптечного складу, а лише препарати, які потрібні для надання першої медичної допомоги до звернення до лікаря. Не потрібно тримати в домашній аптечці антибіотики та противірусні препарати, таблетки від кашлю і особливо препарати-імуномодулятори, ефективність якого не доведена.
*на правах реклами