Щоб отримати максимальну користь від вітамінів та мінералів, приймати їх потрібно у правильний час. Купуючи вітаміни багато людей помиляються, думаючи, що немає особливого значення, коли їх приймати. Насправді ж від прийому вітамінів у правильний час, як і від правильного поєднання їх із їжею – безпосередньо залежить дія.
- Як розібратися, в яких продуктах ховаються вітаміни.
- Чи потрібно людині похилого віку приймати мультивітаміни?
Як приймати вітаміни і мінерали, щоб вони краще засвоювалися?
Вітаміни краще приймати у першій половині дня, а мінерали – у другій.
Вітаміни групи В забезпечують організм енергією, підтримують нервову систему, знімають втому і покращують психологічні функції, тому пити їх краще під час сніданку. При цьому потрібно пам’ятати, що вітамін В12 бажано приймати не менш як за дві години після аскорбінової кислоти.
Жиророзчинні вітаміни К, А, D та Е добре засвоюються з жирною їжею. Однак як «жирна їжа» цілком годяться горіхи, авокадо або йогурт. Вітамін Е краще приймати з ранку, вітамін D – під час обіду, при цьому його можна поєднувати з вітамінами К, С та кальцієм.
Добавки із залізом бажано пити натще, проте якщо це викликає нудоту, то можна приймати їх і після їди. Разом із залізом не можна пити добавки з кальцієм, оскільки жоден із цих елементів не зможе засвоїтися. З цієї причини їх не можна запивати кавою або чаєм.
Обережними треба бути з вітаміном А, оскільки його надлишок може завдати серйозної шкоди. Наприклад, навіть у колишніх курців це може збільшити ризик виникнення раку легенів.
Кальцій, цинк і магній бажано приймати окремо одне від одного, під час різних прийомів їжі. Цинк найкраще приймати у першій половині дня, а кальцій – під час вечері. Що стосується магнію, то оптимальний час його прийому – ближче до сну, з вечірнім перекушуванням.
Йод не має властивості накопичуватися в організмі, тому приймати його потрібно щодня, краще вдень після їди.