Для запобігання усім цим наслідкам необхідно постійно контролювати артеріальний тиск (АТ). А допоможе у цьому щоденник тиску.
На що звертати увагу?
Для контролю показників АТ потрібні якісний тонометр, дотримання правил вимірювання тиску і запис отриманих результатів у щоденник.
Щоденник артеріального тиску можна проводити у вигляді таблиці, в якій будуть такі графи:
- дата;
- час виміру;
- отримані показники тиску;
- пульс;
- самопочуття зараз.
До того ж може бути графа «Примітки», до якої слід вносити записи про прийняті ліки, стресові ситуації та інше, що може вплинути на тиск.
Як вести щоденник?
Контролювати і записувати артеріальний тиск необхідно постійно або щодня протягом якогось періоду часу – його визначить лікар. Щодня необхідно вимірювати артеріальний тиск двічі:
- вранці – з 6.00 до 12.00;
- увечері – з 18.00 до 00.00.
У кожному випадку вимірювання слід проводити не менше двох разів з інтервалом щонайменше у хвилину між кожним. Якщо перші два показання дуже різняться, слід виміряти тиск ще 2 або 3 рази.
Не забувайте дотримуватися загальноприйнятих рекомендацій:
- за 30 хвилин до вимірювання тиску не треба щільно їсти і багато пити;
- протягом 5 хвилин до початку вимірювання сядьте у крісло або на стілець: ноги не слід тримати схрещеними, а обидві ступні мають бути на землі;
- рука має лежати на опорі столу, манжета – перебувати на рівні серця (грудей) і щільно прилягати, але не надто туго стягувати;
- під час вимірювання артеріального тиску не слід розмовляти і рухатися.