Свою історію майонез розпочав у 1757 році у місті Маон. З того часу він підкорив увесь світ, його виробництво поставлене на промислові рейки. Майонез можна приготувати самостійно.
Магазинний майонез відрізняється від приготовленого вдома і може викликати в організму звикання, тому часто хочеться вживати в їжу. З цієї причини важливо знати термін зберігання майонезу.
Магазинний майонез
У магазині майонез має зберігатися у приміщеннях або холодильниках, що охолоджуються, при циркуляції повітря і при температурі не нижче за нуль і не вище за +18 градусів. Термін зберігання встановлюється кожним виробником.
Після розкриття упаковки майонез необхідно зберігати у холодильнику.
- На думку фахівців, упаковки з ковпачками-дозаторами після розтину можуть зберігатися в холодильнику протягом усього терміну придатності, що вказаний на упаковці.
- Інші упаковки, без таких ковпачків (наприклад, саше, туби, пакети під запайку, пластикові баночки) після розкриття закриваються негерметично. З ними треба бути акуратнішими. Але якщо холодильник у хорошому стані, то відкритий майонез у такій упаковці можна зберігати тиждень або два.
Домашній майонез
Майонез можна приготувати самостійно. Для нього потрібно небагато інгредієнтів. Знадобиться
- 150 мл оливкової олії,
- один свіжий жовток,
- півтори чайної ложки цукру,
- одна третина чайної ложки солі та
- пів столової ложки соку лимона, який тільки вичавлений.
Далі, використовуючи кухонну техніку, можна отримати чудовий майонез.
Домашній майонез потрібно зберігати обов’язково у холодильнику у скляній банці з кришкою. Термін зберігання домашнього майонезу – максимум 4 дні