Про це повідомив заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма.
“Ми дійсно думаємо про проблему субсидування та системної збитковості, відсутність стимулів для збільшення і виробництва електроенергії, і видобутку газу. Тому зараз напрацьовується кілька різних механізмів, як вирішити ці проблеми. Думаю, протягом місяця-двох ми вийдемо з урядом із пропозиціями, баченням цієї системи. Є різні варіанти“, – зазначив Шурма.
Одним із варіантів в уряді вважають перехід на повноцінну монетизацію субсидій, коли люди платять справедливу ціну, але отримують компенсацію від держави. Тобто люди самостійно оплачуватимуть рахунки, а держава компенсуватиме частину коштів.
“Про це дуже багато і давно говорять. Тому що якась бабуся платить за 50 кВт-год за дешевим тарифом, і хтось у будинку в Кончі-Заспі платить за 500 кВт-год за таким самим тарифом”, – сказав заступник голови Офісу президента.
За словами Шурми, найближчими місяцями буде доопрацьовано рішення, але основні вступні повинні бути такими: пересічні громадяни, які потребують допомоги, не повинні постраждати, держава має адресно їм допомагати.
Ті, хто може платити, повинні платити, і компанії повинні продавати свої продукти за справедливою ціною та мати стимул для нарощування виробництва електроенергії, видобутку газу та нафти.
Також влада хоче діджиталізувати субсидії.
“Сучасні ІТ-технології дають велику кількість адресних, цільових рішень через прямі адресні субсидії нужденним громадянам”, – додав Шурма.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, кому доведеться повернути субсидію державі.