Четвер, 8 Червня, 2023
ГоловнаНовиниУ Пенсійному фонді назвали тих, кому доведеться повернути субсидію державі

У Пенсійному фонді назвали тих, кому доведеться повернути субсидію державі

Этот материал также доступен на русском языке
У законодавстві передбачено лише два випадки, коли доведеться повернути державі надміру виплачену субсидію.

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою споживачам, які не можуть самостійно розраховуватися за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, комунальні послуги, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

При цьому людина, яка звертається за житловою субсидією, бере на себе відповідальність за подані відомості про свої доходи та майно, що визначають право на призначення житлової субсидії та її розмір (Положення про порядок призначення житлових субсидій, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995).

№ 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”).

Законодавством передбачено лише два випадки, коли надмірно виплачена субсидія повертається державі:

  • у разі, якщо у заяві чи декларації була зазначена недостовірна інформація і це вплинуло на встановлення права на житлову субсидію та визначення її розміру, який у результаті перевищив 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 гривень),
  • або коли людина не повідомила обставини, що впливають на перегляд права на призначення житлової субсидії або її розміри, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення.

У разі призначення житлової субсидії на наступний період уповноважений орган може утримати суму надміру сплаченої житлової субсидії під час виплати щомісячних сум субсидій.

При цьому поточні виплати можуть бути зменшені лише на 20 відсотків.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що частині українців надали знижку на оплату комунальних послуг.

Нове на сайті