Відповідає алерголог Тетяна Бондаренко :
– Можливо. На жаль, тестів на побутову хімію немає. Тому уважно подивіться, яким пральним порошком ви користуєтеся, які миючі засоби застосовуєте. Спробуйте робити домашні справи у спеціальних рукавичках.
Вважається, що алергічна реакція більш характерна для молодих людей, але може виникнути і з віком. Іноді ми бачимо, що людей похилого віку раптом починає турбувати кропив’янка. Це пов’язано з вилочковою залозою (тимусом), який відповідає за вироблення імунних клітин. В ідеалі чутливість та агресивність імунної системи з віком потихеньку має йти на спад, але так буває не завжди.
Важливо розібратися, чому у людини похилого віку виникла алергія. Це може бути попередженням, що в організмі починає розвиватися аутоімунне захворювання або онкологічний процес. Лікар повинен обстежити пацієнта, щоб з’ясувати, чому відбувається розпад тканин, що викликає вироблення алергічних антитіл. Як правило, симптоми алергії в таких випадках виражені яскравіше, вони більш завзяті (прояви хронічної кропив’янки).
У літньому віці не можна виключити і гельмінтоз, адже багато пенсіонерів – затяті дачники. А глисти та найпростіші дратують імунітет, і на цьому фоні виникає алергічний процес.
За матеріалами fakty.ua