Законопроєкт №6084, який передбачав посилення покарання за підробку Covid-документів, відхилено та знято з розгляду, про це йдеться на сайті парламенту.
Ініціатором посилення покарання за підробку сертифікатів та довідок про вакцинацію виступив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. У пояснювальній записці до законопроєкту глава уряду наполягав, що посилення відповідальності є питанням епідеміологічної, а отже, і національної безпеки.
Які штрафи та обмеження пропонувалися у законопроєкті №6084?
Депутатам пропонували доповнити Кримінальний кодекс статтею 3213, яка передбачає відповідальність:
- штраф від 17000 до 34000 гривень або обмеження волі до 2-х років – за використання підроблених документів про щеплення;
- штраф від 34000 до 68 000 гривень або позбавлення волі на строк до 2-х років – за внесення медиками неправдивих відомостей про щеплення;
- штраф від 85000 до 170000 тисяч гривень або позбавлення волі до 3-х років – за виготовлення для збуту документів про щеплення.
Які штрафи за підробку ковід-сертифікатів діють в Україні?
Наразі факти підробки ковід-сертифікатів найчастіше кваліфікують за статтею 358 Кримінального кодексу. За виготовлення та збут підроблених сертифікатів може бути штраф у розмірі 17 тисяч гривень, але деяким порушникам може загрожувати позбавлення волі до 5 років.
Ті, хто користується підробленими довідками або ковід-сертифікатами, можуть отримати штраф у розмірі 850 гривень або до 2-х років обмеження волі.
Позбавлення волі до 6 років можуть отримати ті, хто вносить неправдиві дані в електронні ресурси.
Нагадаємо раніше ми розповідали – підроблені ковід-сертифікати: у чому небезпека та як їх розпізнають.
Джерело: myc.news