Вівторок, 30 Квітня, 2024
ГоловнаДомашня енциклопедіяЦвіль на стінах: причини появи та найкращі способи боротьби

Цвіль на стінах: причини появи та найкращі способи боротьби

Этот материал также доступен на русском языке
Цвіль не тільки завдає шкоди ремонту в квартирі, а й становить серйозну загрозу здоров'ю. Видалити спори цвілі не так складно, але важливо знайти причину, інакше грибок з'являтиметься знову і знову.

Давайте розберемось, які є способи впоратися з цвіллю на стінах і що можна зробити, щоб її більше не було.

Що провокує появу цвілі на стінах?

Основна причина цвілі – це вологість. В Одесі клімат помірно-морський, за класифікацією Кеппена – вологий континентальний , близький до субтропічного. Для цвілі такі умови є досить сприятливими. Потрібно стежити, щоб квартира добре провітрювалася або користуватися спеціальними осушувачами повітря. Ціни на осушувачі повітря починаються від 1200 гривень.

Друга поширена причина появи цвілі – конденсат. Зазвичай це відбувається на зовнішніх стінах, тому що вони холодніші. Конденсат може стати ідеальним живильним середовищем для цвілі . Багато одеситів «точково» утеплюють свої стіни зовні, щоб позбутися вогкості. Але за будівельними нормами так робити не варто — зміна фасаду має бути системною , єдиною для всієї будівлі.

Ще одна причина, яка часто викликає цвіль на стінах – витік води. Якщо водопровідні труби давно не змінювали, вода може протікати в з’єднаннях. Волога потрапляє на стіни, накопичується та стає розсадником усіх видів бактерій. Поява цвілі у такій ситуації буде неминучою.

Як позбутися цвілі на стінах?

Можна сходити в магазин та купити спрей від цвілі. Але є кілька перевірених домашніх засобів . Обов’язково надягніть гумові рукавички та захисні окуляри перед застосуванням:

  • Ефірна олія чайного дерева . Це один із найбезпечніших засобів від цвілі. Він не тільки очищає, а й запобігає повторній появі спор. Розмішайте 1 чайну ложку в 1 склянці води. Хорошо струсіть і перелийте в пляшку з розпилювачем. Після нанесення на запліснявілі ділянки стіни, дайте висохнути протягом години, а потім витріть сухою тканиною. Пляшечка ефірної олії коштує від 50 гривень
  • Харчова сода . Змішайте воду і соду 50/50, щоб вийшла паста. Нанесіть на проблемну ділянку і зіскобліть плями цвілі. Потім змішайте 2 столові ложки соди з 2 склянками води, добре струсіть і налийте в пляшку з розпилювачем. Обприскайте місце, яке ви шкрябали та дайте засобу висохнути. Це допоможе запобігти подальшому розмноженню цвілі
  • Оцет . Його можна наносити на плісняву не розбавляючи водою. Використовуйте тканину, щоб стерти плями. Якщо цвіль складно видалити, візьміть стару зубну щітку
  • Лимонний сік . Вичавіть сік із лимонів і змішайте з будь-яким засобом для миття посуду. Нанесіть суміш на уражену ділянку, зачекайте 5 хвилин, а потім витріть сухим рушником. Можна використовувати щітку, якщо цвіль не хоче видалятися

Не забувайте, що цвіль небезпечна для здоров’я. Вона може викликати алергію та проблеми з диханням . Якщо цвіль не прибрати, то спори можуть дратувати слизову оболонку очей, носа, шкірні покриви, горло та легені.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, можно ли есть продукты с плесенью.

Андрій Горін

Джерело: odessa-life.od.ua

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні